fbpx
Strona głównaTechnikaAktualnościBig Bud: największy ciągnik świata powraca po 30 latach

Big Bud: największy ciągnik świata powraca po 30 latach

Po ponad 30-letniej przerwie nowy Big Bud zostanie zaprezentowany na rozpoczynających się jutro targach sprzętu budowlanego ConExpo w Las Vegas.

Firma z Montany, która zbudowała największy na świecie ciągnik rolniczy, Big Equipment Co (wcześniej Big Bud Tractors), około 30 lat po tym, jak zaprzestała produkcji traktorów Big Bud, zdecydowała się nawiązać współpracę z Rome Agricultural and Construction Equipment z siedzibą w Georgii w USA w celu wyprodukowania ciągnika Big Bud 2023 640.

Big Equipment mówi, że Big Bud 2023 640 będzie wyposażony w wszystkie elementy napędu Caterpillar, w tym silnik, osie i skrzynię biegów. Będzie miał ramę o grubości 1,5 cala i przybliżoną wagę 32 ton. Podczas gdy oryginalny Big Bud jest w stanie wygenerować aż 1100 KM, nowy Big Bud będzie oferował skromniejszy zakres mocy od 640 do 750 KM.

Big Bud 640 2023 będzie również wyposażony w osie Cat 988 HD, które według Big Equipment są największymi ze wszystkich Big Bud lub ciągników, jakie kiedykolwiek zbudowano. Dostępne będą różne opcje kół i opon, w tym opony Titan LSW 1100/45R 46.

Według Big Equipment jednym z głównych celów tego projektu jest dostarczenie rolnikom ciągnika z podzespołami, które mogą być naprawiane przez rolników, mechaników czy dealerów bez ograniczeń.

– W całym przemyśle rolniczym obserwuje się zwiększone zapotrzebowanie na ciągniki z podzespołami i częściami, które są dostępne dla osób fizycznych, zamiast ograniczonej dostępności/dostępu za pośrednictwem producentów i dealerów — mówi firma Big Equipment.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.