fbpx
Strona głównaWiadomościBiałoruskie nawozy z unijnymi sankcjami

Białoruskie nawozy z unijnymi sankcjami

Po tym jak ostatnio Litwa zakazała przewozu nawozów białoruskiego koncernu Belaruskali przez swoje terytorium, ich przewozu zakazała również Łotwa.

Białorusini mają obecnie duży problem, gdyż 11 mln ton nawozów produkowanych przez Belaruskali było dotychczas transportowane drogą morską przez litewską Kłajpedę. W chwili obecnej po wycofaniu się Litwinów również i Łotysze dołączyli do zakazu eksportu białoruskich nawozów i niemożliwy będzie transport przez ich port w Ventspils.

Ivaras Sormulis, prezes zarządu Baltijas Tranzitas Serviss i członek rady nadzorczej litewskiego przewoźnika LGC Cargo pytany czy Belaruskali mógłby teraz wysyłać nawozy przez porty w północnej Rosji, powiedział, że jest taka możliwość, ale bardziej prawdopodobną opcją są Chiny.

Transport koleją na Łotwę towarów firm z Białorusi objętych sankcjami lub tranzyt takich towarów przez Łotwę jest zabroniony zgodnie z rozporządzeniem UE i rozporządzeniem Urzędu Kontroli Aktywów Zagranicznych Departamentu Skarbu USA (OFAC). Ta procedura jest obowiązkowa dla wszystkich – zarówno osób publicznych, jak i prywatnych, i obowiązuje do czasu zniesienia tych sankcji przez instytucje, które je zainicjowały – cytuje stanowisko łotewskiego ministerstwa transportu, agencja BNS.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.