fbpx
Strona głównaWiadomościBiałoruś zniosła ograniczenia handlowe

Białoruś zniosła ograniczenia handlowe

Z dniem 18 czerwca br. zostały zniesione czasowe ograniczenia na wwóz do Republiki Białorusi żywych świń, mięsa wieprzowego i produktów pochodzenia wieprzowego – poinformowało ministerstwo rolnictwa.

Ograniczenia zostały wprowadzone w maju br., w związku z informacjami o wykryciu w Polsce wirusa grypy A/H1N1. Zniesienie ograniczeń nastąpiło po wcześniejszych kontrolach polskich zakładów mięsnych.

O zniesieniu barier handlowych został oficjalnie poinformowany podsekretarz stanu w resorcie rolnictwa Marian Zalewski. Informację tą przekazał mu wiceminister gospodarki Republiki Białorusi Andrzej Tura. Ministrowie uczestniczyli wspólnie w spotkaniu zorganizowanym przez Ministerstwo Gospodarki dla przedstawicieli białoruskiego sektora finansowo-ubezpieczeniowego oraz rolnictwa, które poprzedzało otwarcie I Szczytu Gospodarczego Polska-Białoruś w Warszawie.

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.