fbpx

Bi-Speed Turn. Dlatego ciągniki Kuboty są tak zwrotne (video)

Wczoraj w Nowych Gutach na Mazurach rozpoczął się Demo Tour 2024 firmy Kubota. W tym roku japoński producent postawił na prezentację maszyn komunalnych. A jak maszyny komunalne, to zwrotność, a jak zwrotność, to Bi-Speed Turn – system zacieśniania skrętu, który znajdziemy również w ciągnikach rolniczych.

I to nie tylko w rolniczych pomocniczych, ale też w prawdziwych koniach pociągowych. Dość wspomnieć, że występuje on w serii M6 obejmującej ciągniki o mocy do 143 KM. Jak ów system działa? Otóż do określonej prędkości podczas skrętu kół powyżej określonej, zależnej od modelu wartości, przednie koła zaczynają kręcić się szybciej niż tylne, co skutkuje zacieśnieniem zakrętu. Jak to funkcjonuje, mogliśmy zobaczyć podczas pokazów, jednak na przykładzie znacznie mniejszych modeli.

Samasz loteria - baner

Ciągniki to oczywiście nie wszystko; podczas pokazów prezentowane są różne warianty kosiarek, między innymi z zerowym promieniem skrętu i napędem elektrycznym. Nie mniej ciekawą maszyną jest nośnik narzędzi F-251, charakteryzujący się doskonałym widokiem na montowany z przodu osprzęt.

Jak wygląda tegoroczny Demo Tour Kuboty? Zapraszamy do relacji. Dla wszystkich, którzy chcieliby jeszcze uczestniczyć w tym wydarzeniu – nic straconego. Przed nami jeszcze trzy lokalizacje.

Dekalb Bayer - baner
Baner Agrosimex Alaska
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.