fbpx

Bezrobocie nadal spada

Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy w końcu stycznia 2008 r. wyniosła 1813,4 tys. osób (w tym 1039,5 tys. kobiet) i była wyższa niż przed miesiącem o 66,8 tys. osób (tj. o 3,8%). W ujęciu rocznym obniżyła się ona o 552,4 tys. (przed rokiem notowano jej spadek o 500,9 tys.). Z ogólnej liczby bezrobotnych 44,9% mieszkało na wsi.

Miesiące na przełomie roku charakteryzują się zwykle wzrostem bezrobocia, co miało również miejsce w styczniu 2008 r. Z informacji uzyskanych z powiatowych urzędów pracy wynika, że w styczniu rejestrowały się osoby kończące umowy, zawierane na czas określony, m.in. w budownictwie, transporcie i handlu. W styczniu 2008 r. w porównaniu do grudnia 2007 r. odnotowano wzrost liczby bezrobotnych oraz stopy bezrobocia. Większa niż przed miesiącem była liczba bezrobotnych nowo zarejestrowanych oraz wyrejestrowanych z ewidencji urzędów pracy. Ostatecznie jednak w porównaniu do analogicznego okresu ub. roku zmniejszyła się zarówno liczba bezrobotnych, jak i stopa bezrobocia. W tym samym okresie spadła również liczba bezrobotnych nowo zarejestrowanych, jak i wyrejestrowanych z ewidencji urzędów pracy. Więcej osób niż przed rokiem uczestniczyło w aktywnych formach przeciwdziałania bezrobociu. W styczniu 2008 r. do urzędów zgłoszono więcej ofert pracy niż w grudniu 2007 r.

Samasz loteria - baner

opr. MS
Wrp.pl
źródło: GUS

Dekalb Bayer - baner
Baner Agrosimex Alaska
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.