fbpx
Strona głównaPozostałeBezrobocie nadal spada

Bezrobocie nadal spada

Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy w końcu stycznia 2008 r. wyniosła 1813,4 tys. osób (w tym 1039,5 tys. kobiet) i była wyższa niż przed miesiącem o 66,8 tys. osób (tj. o 3,8%). W ujęciu rocznym obniżyła się ona o 552,4 tys. (przed rokiem notowano jej spadek o 500,9 tys.). Z ogólnej liczby bezrobotnych 44,9% mieszkało na wsi.

Miesiące na przełomie roku charakteryzują się zwykle wzrostem bezrobocia, co miało również miejsce w styczniu 2008 r. Z informacji uzyskanych z powiatowych urzędów pracy wynika, że w styczniu rejestrowały się osoby kończące umowy, zawierane na czas określony, m.in. w budownictwie, transporcie i handlu. W styczniu 2008 r. w porównaniu do grudnia 2007 r. odnotowano wzrost liczby bezrobotnych oraz stopy bezrobocia. Większa niż przed miesiącem była liczba bezrobotnych nowo zarejestrowanych oraz wyrejestrowanych z ewidencji urzędów pracy. Ostatecznie jednak w porównaniu do analogicznego okresu ub. roku zmniejszyła się zarówno liczba bezrobotnych, jak i stopa bezrobocia. W tym samym okresie spadła również liczba bezrobotnych nowo zarejestrowanych, jak i wyrejestrowanych z ewidencji urzędów pracy. Więcej osób niż przed rokiem uczestniczyło w aktywnych formach przeciwdziałania bezrobociu. W styczniu 2008 r. do urzędów zgłoszono więcej ofert pracy niż w grudniu 2007 r.

opr. MS
Wrp.pl
źródło: GUS

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.