Bezpośrednio od Rolnika

Stowarzyszenia Rolników i Konsumentów Kukiz’15 4 maja organizuje na Rynku Wielkim w Zamościu Festiwal Żywności Wolnej od GMO  “Bezpośrednio od Rolnika”.

Wydarzenie to  ma charakter społeczno-kulturowy, a jego głównym celem jest promocja zdrowej, nieprzetworzonej żywności prosto od rolnika oraz promowanie lokalnych producentów. Istotnym założeniem jest promocja zdrowego stylu życia oraz krzewienie właściwych postaw oraz nawyków żywieniowych wśród społeczności regionu.

Podczas Festiwalu planowane jest przeprowadzenie paneli dyskusyjnych na tematy związane z rolnictwem, ekologiczną żywnością i przedsiębiorczością na wsi. Zwieńczeniem Festiwalu będą koncerty między innymi grupy LTM i Rdza.

– Spodziewamy się, że w wydarzeniu wezmą licznie udział mieszkańcy regionu lubelskiego. Współpracujemy między innymi z lokalnymi rolnikami i producentami, kołami gospodyń wiejskich, domami kultury i stowarzyszeniami kulturalnymi.   Efektem naszej współpracy będzie krzewienie zdrowego stylu życia oraz promocja żywności prosto od rolnika – mówi Jarosław Sachajko, prezes Zarządu Krajowego Stowarzyszenia Rolników i Konsumentów Kukiz’15.

Źródło: Kukiz 15