fbpx

Bezpłatna aplikacja wspomoże opracowanie i przestrzeganie planu nawożenia. Jak z niej skorzystać?

Krajowa Stacja Chemiczno-Rolnicza w Warszawie udostępniła właśnie specjalną aplikację INTER-NAW, która wspomoże w opracowaniu i przestrzeganie planu nawożenia w ramach ekoschematu Rolnictwo węglowe.

Bezpłatna aplikacja INTER-NAW służy do sporządzania planów nawożenia azotem oraz prowadzenia ewidencji zabiegów agrotechnicznych związanych z nawożeniem azotem oraz umożliwia sporządzenie pełnego planu nawozowego (N, P, K, Ca, Mg) na podstawie badań agrochemicznych gleby.

Samasz loteria - baner

Aplikacja jest dostosowana do wielu wymogów, w tym tych wynikających z programu azotanowego (np. wprowadzono zmiany w zakresie współczynników przeliczeniowych DJP, wprowadzono nowe wartości i nowe grupy zwierząt do uwzględnienia przy wyliczaniu średnich rocznych wielkości produkcji nawozów naturalnych i koncentracji azotu zawartego w tych nawozach, wprowadzono nowe wartości dla użytków zielonych odnoszące się do zasobów azotu mineralnego w glebie). Umożliwia ona np. przesyłanie danych wejściowych z różnych komputerów.

Aplikację można pobrać na stronie https://internaw.pl/

Można korzystać z niej w trybie online z poziomu przeglądarki internetowej, lub zainstalować na dowolnym komputerze osobistym.

Skąd pobrać dane o zwierzętach na potrzeby wyliczenia maksymalnych dawek azotu i sporządzenia planu nawożenia azotem oraz bieżącego monitorowania poziomu DJP w gospodarstwie:

Źródło: MRiRW

Dekalb Bayer - baner
Baner Agrosimex Alaska
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.