Bezpieczny magazyn artykułów spożywczych

Czystość, zapobieganie zanieczyszczeniom i skuteczna kontrola temperatury w miejscu magazynowania to priorytety w branży spożywczej. Utrzymanie produktów w stanie przydatnym do spożycia oraz atrakcyjnym do wystawienia na sklepowych półkach czy w jednostkach ekspozycyjnych to klucz do pomyślności każdego producenta. Bramy i systemy przeładunkowe marki Crawford posiadają zintegrowane funkcje spełniające te wymagania, a także wiele innych cech przydatnych w najróżniejszych zakładach produkcji żywności i napojów.

Dbałość o higienę i zapobieganie zanieczyszczeniom
Bramy szybkobieżne marki Crawford idealnie nadają się do stosowania w obiektach, w których wymagane jest utrzymanie wysokiego poziomu higieny. Kompletna ościeżnica niektórych modeli wykonana jest ze stali nierdzewnej, którą w połączeniu z odpowiednimi materiałami bramy łatwo jest utrzymać w czystości. Dodatkową zaletą jest brak ukrytych zakładek czy kieszeni płachty, w których mógłby zbierać się brud. Bramy i systemy przeładunkowe projektowane są z myślą o zapobieganiu zanieczyszczeniom towarów przez owady, ptaki, a także gryzonie. Ciasne uszczelnienia i szybkie działanie bram szybkobieżnych, a także kurtyny dokowe, otaczające ciężarówki, utrudniają rozprzestrzenianie się szkodników.

Utrzymywanie łańcucha chłodniczego
Bramy szybkobieżne i pneumatyczne kurtyny dokowe pomagają przeciwdziałać psuciu się artykułów spożywczych poprzez utrzymywanie niskich temperatur w magazynach i samochodach -chłodniach. Platforma przeładunkowa Isodock blokuje bowiem niepożądany przepływ gorącego lub zimnego powietrza. Automatyczne zamykanie bram i opcjonalnie sterowane Systemem Monitorowania Crawford również pomaga w utrzymaniu ciągłości łańcucha chłodniczego. Oszczędność energii dzięki rozwiązaniom firmy nie tylko obniża koszty, ale też przyczynia się do spełnienia wymagań sanitarnych i prawnych.

Bezpieczeństwo obsługi i dłuższy czas sprawności
Bramy szybkobieżne są wyposażone w funkcję zwolnienia połaci i system samoczynnej naprawy. Te cechy sprawiają, że brama jest odporna na zderzenia, co pozwala uniknąć przestojów w produkcji i konieczności konserwacji bramy. Z kolei serwisowanie bram i systemów przeładunkowych przez wykwalifikowany personel firmy wydłuża czas sprawności bramy i minimalizuje liczbę awarii. Szybki czas reakcji i praca zgodnie z założeniami programu Change-Before-It-Breaks (Wymień, zanim się zepsuje”) to istotne cechy obsługi serwisowej i konserwacyjnej firmy Crawford.
Źródło: www.crawfordsolutions.pl