Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

Rusza kolejna, siódma już edycja konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne, którego organizatorem jest KRUS, Ministerstwo Rolnictwa, Agencja Nieruchmości Rolnych i Państwowa Inspekcja Pracy. Konkurs cieszy się co roku ogromnym zainteresowaniem. W 2008 roku wzięło w nim udział 87 firm z branży rolnej i 1276 gospodarstw indywidualnych. N

Konkurs przebiega w dwóch kategoriach – gospodarstw indywidualnych i zakładów rolnych. Uczestnikami w kategorii gospodarstw indywidualnych mogą być pełnoletnie osoby prowadzące produkcyjną działalność rolniczą. Zgłoszenia do tej kategorii konkursu można dokonać tylko do 1 marca br. Z kolei w kategorii zakładów rolnych termin zgłoszenia upływa 15 marca.

Zgodnie z regulaminem, w kategorii gospodarstw indywidualnych komisje regionalne do 18 maja br. wybiorą zwycięzców I etapu konkursu. Komisje wojewódzkie na ich ponowną ocenę będą miały czas do 30 czerwca. Z kolei Centralna Komisja w połowie sierpnia zakończy wizytację gospodarstw – finalistów II, wojewódzkiego etapu. Dla zwycięzców VII konkursu, jak co roku, planowana jest honorowa gala finałowa. W ub.r. odbywała się na Międzynarodowych Targach Hodowli, Ogrodnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich – FARMA w Poznaniu.
Honorowy patronat nad tegoroczną edycją konkursu objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Lech Kaczyński. Organizatorzy przyjmują już zgłoszenia do konkursu.

Arkusze zgłoszenia dla zainteresowanych konkursem i jego regulamin zamieszczone na stronie www.krus.gov.pl wersji elektronicznej, a także dostępne w placówkach terenowych i oddziałach regionalnych Kasy oraz w oddziałach terenowych Agencji Nieruchomości Rolnych.

W ubiegłym roku w kategorii gospodarstw indywidualnych pierwsze miejsce w konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne zdobyli Alina i Stanisław Pietrzakowie z Pawlina, woj. lubelskie (na foto), prowadzący na pow. 30 ha uprawę jęczmienia, chów trzody chlewnej. Zdobyli główną nagrodę Prezesa KRUS – ciągnik rolniczy ZETOR PROXIMA oraz listy i dyplomy okolicznościowe od organizatorów. Wójt Gminy Konopnica przywiózł dla Laureatów okolicznościowy medal – Zasłużeni dla Gminy”.

opr. MS/Wrp.pl
źródło i foto: KRUS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności