fbpx
Strona głównaPozostałeBezpieczne Gospodarstwo Rolne

Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

Rusza kolejna, siódma już edycja konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne, którego organizatorem jest KRUS, Ministerstwo Rolnictwa, Agencja Nieruchmości Rolnych i Państwowa Inspekcja Pracy. Konkurs cieszy się co roku ogromnym zainteresowaniem. W 2008 roku wzięło w nim udział 87 firm z branży rolnej i 1276 gospodarstw indywidualnych. N

Konkurs przebiega w dwóch kategoriach – gospodarstw indywidualnych i zakładów rolnych. Uczestnikami w kategorii gospodarstw indywidualnych mogą być pełnoletnie osoby prowadzące produkcyjną działalność rolniczą. Zgłoszenia do tej kategorii konkursu można dokonać tylko do 1 marca br. Z kolei w kategorii zakładów rolnych termin zgłoszenia upływa 15 marca.

Zgodnie z regulaminem, w kategorii gospodarstw indywidualnych komisje regionalne do 18 maja br. wybiorą zwycięzców I etapu konkursu. Komisje wojewódzkie na ich ponowną ocenę będą miały czas do 30 czerwca. Z kolei Centralna Komisja w połowie sierpnia zakończy wizytację gospodarstw – finalistów II, wojewódzkiego etapu. Dla zwycięzców VII konkursu, jak co roku, planowana jest honorowa gala finałowa. W ub.r. odbywała się na Międzynarodowych Targach Hodowli, Ogrodnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich – FARMA w Poznaniu.
Honorowy patronat nad tegoroczną edycją konkursu objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Lech Kaczyński. Organizatorzy przyjmują już zgłoszenia do konkursu.

Arkusze zgłoszenia dla zainteresowanych konkursem i jego regulamin zamieszczone na stronie www.krus.gov.pl wersji elektronicznej, a także dostępne w placówkach terenowych i oddziałach regionalnych Kasy oraz w oddziałach terenowych Agencji Nieruchomości Rolnych.

W ubiegłym roku w kategorii gospodarstw indywidualnych pierwsze miejsce w konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne zdobyli Alina i Stanisław Pietrzakowie z Pawlina, woj. lubelskie (na foto), prowadzący na pow. 30 ha uprawę jęczmienia, chów trzody chlewnej. Zdobyli główną nagrodę Prezesa KRUS – ciągnik rolniczy ZETOR PROXIMA oraz listy i dyplomy okolicznościowe od organizatorów. Wójt Gminy Konopnica przywiózł dla Laureatów okolicznościowy medal – Zasłużeni dla Gminy”.

opr. MS/Wrp.pl
źródło i foto: KRUS

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.