Bezpieczne Gospodarstwa Rolne – finaliści

W tym roku, po raz ósmy, odbył się Ogólnokrajowy Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”, organizowany w dwóch kategoriach: przez Agencję Nieruchomości Rolnych – w kategorii zakładów rolnych, przez KRUS – w kategorii gospodarstw indywidualnych.”

W konkursie uczestniczyło 98 zakładów rolnych zatrudniających prawie 5 tys. osób. Celem rywalizacji jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w trakcie pracy oraz poprawa bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwach rolnych. Podobnie jak w latach ubiegłych Komisje Konkursowe oceniały poprawność dokumentowania analizy ryzyka zawodowego istniejącego oraz przewidywanego, skuteczne sposoby zmniejszania tego ryzyka, porządek w obrębie podwórzy, stan budynków inwentarskich i gospodarczych, wyposażenie maszyn i urządzeń w osłony, podpory i inne zabezpieczenia, warunki obsługi zwierząt, stosowanie i jakość środków ochrony osobistej. Zwracano też uwagę na estetykę gospodarstw. Oceniano udział pracowników oraz kadry kierowniczej w utrzymaniu bezpieczeństwa na wybranym poziomie.
W kategorii zakładów rolnych Krajowa Komisja Konkursowa oceniła, że finaliści regionalni są nowocześnie zorganizowanymi i zarządzanymi gospodarstwami rolnymi, w których procesy pracy i produkcji w pełni uwzględniają i zapewniają wymogi bezpieczeństwa i higieny pracy, ochrony środowiska i bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

Laureaci:
I miejsce – Top Farms Głubczyce” Sp. z o.o.
II miejsce – Gospodarstwo Rybackie w Ełku Sp. z o.o.
III miejsce – Kórnickie Przedsiębiorstwo Rolno – Handlowe i Usługowe “JAGROL” Sp. z o.o. Wyróżnienie: Wytwórnia Pasz w Bieganowie, Provimi Polska Sp. z o.o.
Uroczyste podsumowanie Konkursu Bezpieczne Gospodarstwa Rolne odbędzie się w dniu 25 września 2010 roku podczas AGROSHOW w Bednarach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności