fbpx
Strona głównaTechnikaAktualnościBez gwiazdy nie ma jazdy. Mercedes Unimog na targach Agrotech 2022. Ile...

Bez gwiazdy nie ma jazdy. Mercedes Unimog na targach Agrotech 2022. Ile kosztuje? [video]

Mercedes-Benz Unimog to uniwersalny pojazd, który swoją historię rozpoczął już 75 lat temu i do dziś jest z sukcesem produkowany i wykorzystywany także w zastosowaniach rolniczych, choć wiele osób może go znać głównie z branży komunalnej. 

Tomasz Majszczyk z firmy Mercedes Benz, którego spotkaliśmy na kieleckim Agrotechu wyjaśnił, że firma nie bez przyczyny pojawiła się na targach rolniczych właśnie z pojazdem Unimog, który ma długoletnią tradycję zastosowań również w rolnictwie, choć jak przyznaje dotychczas jeszcze nie w naszym kraju a na rynkach zagranicznych.

Samochód dzięki wielu możliwościom personalizacji można dostosować do indywidualnych potrzeb użytkownika, ponieważ oprócz doskonale wszystkim znanych zabudów i przystawek komunalnych istnieje cała masa dedykowanych przystawek rolniczych takich jak chociażby opryskiwacze czy rozsiewacze.

Dodatkową zaletą Unimoga jest również możliwość rejestrowania zarówno jako tradycyjnej ciężarówki, jak i ciągnika rolniczego, co może istotnie zmniejszyć koszty jego użytkowania, bo nie obowiązują nas opłaty drogowe ani tachograf.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.