fbpx
Strona głównaTechnikaAktualnościBelka do 50 metrów i niezwykła precyzja, czyli nowy opryskiwacz Kuhn F40...

Belka do 50 metrów i niezwykła precyzja, czyli nowy opryskiwacz Kuhn F40 EVO [video]

Firma Kuhn wprowadza na polski rynek bardzo wydajny i nowoczesny opryskiwacz samojezdny F40 EVO. O tej niezwykłej maszynie opowiedzieli nam Artur Szymczak, dyrektor zarządzający w firmie Kuhn Maszyny Rolnicze i Mariusz Juś, doradca techniczny w tejże firmie.

Nowy opryskiwacz firmy Kuhn to maszyna duża i wydajna, ale przede wszystkim bardzo nowoczesna. Przeznaczona jest dla dużych gospodarstw i firm usługowych, które chcą w swej działalności łączyć właśnie wydajność z bardzo dobrą precyzją.

Nowy opryskiwacz może być wyposażony w zbiorniki o pojemności od 5 do 6 tys. litrów oraz zbiornik na czystą wodę o pojemności 300 litrów. Prezentowana podczas piątkowego pokazu maszyna wyposażona była w belkę o szerokości 36 metrów, jednak w ofercie są belki o szerokościach od 28 do 50 m.

Opryskiwacz jest wyposażony w system kompensacji nierówności, a specjalny system umożliwia operatorowi zarządzanie kroplą; reguluje on wielkość kropli tak, aby rośliny były optymalnie pokryte. Z kolei system pulsacyjnego oprysku umożliwia zmienne dawkowanie. Maszyna jest przygotowana do nowej technologii oprysku punktowego herbicydami, który firma Kuhn ma wprowadzić do oferty w Polsce już w przyszłym roku.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.