Beet Europe 2014 w Polsce

2 października 2014 r. w miejscowości Dobieszów (woj. opolskie) odbędzie się trzecia odsłona organizowanej co 2 lata imprezy Beet Europe. Tym razem po raz pierwszy w Polsce.

Na terenie 2 080-hektarowego gospodarstwa rolnego Konrada Pohla – przedsiębiorcy i plantatora współpracującego z Südzucker Polska S.A. goście będą mieli okazję poznać ofertę producentów maszyn, a także zobaczyć wybrane urządzenia w trakcie pracy. Tegoroczna edycja organizowana jest pod hasłem „Buraki w Europie – tradycja i przyszłość”. Weźmie w niej udział około 150 wystawców z polski i zagranicy – swój udział potwierdziły już firmy z Niemiec i Austrii. Oprócz maszyn i sprzętu rolniczego, zwiedzający będą mieli okazję zobaczyć ekspozycję rękodzieła oraz ciekawostek związanych z wsią. Spodziewana liczba odwiedzających to 10 000 osób z Polski i wielu krajów europejskich m.in. Niemiec, Francji, Belgii czy Austrii.
 
Jesteśmy dumni, że po raz pierwszy tak ważna dla plantatorów i firm współpracujących wystawa  zorganizowana będzie w Polsce. Cieszy nas również fakt, że odbędzie się na terenie działania Südzucker Polska. Podczas Beet Europe 2014 w Polsce, odwiedzający i wystawcy zobaczą rozmaite nowości branżowe. Dodatkowo, zagraniczni goście będą mieli okazję poznać trochę lepiej nasz kraj, naszą kulturę i tradycje, gdyż takie atrakcje również będą czekały w Dobieszowie. Dlatego naprawdę warto odwiedzić nas w dniu 2 października – powiedział Mariusz Pawełek, dyrektor ds. surowcowych Südzucker Polska.
 
Wystawa po raz pierwszy odbyła się w 2010 r. w Lelystad w Holandii i zgromadziła ponad 2 000 zwiedzających. Pomysłodawcą była Niemiecka Spółdzielnia Rolnicza DLG.
W 2012 w Niemczech imprezę odwiedziło ponad 7 000 osób, w tym goście z Europy, Japonii, Chin i Ameryki Północnej. Na dwóch pierwszych wystawach miały miejsce światowe premiery maszyn m.in. euro-Maus 4 firmy ROPA (2010) czy Mini-Maus firmy Brettmeister (2012).

wrp.pl na podstawie Südzucker Polska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności