fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychBędzie veto w Brukseli dla pomocy polskim rolnikom?

Będzie veto w Brukseli dla pomocy polskim rolnikom?

Na pomoc rolnikom poszkodowanym importem zbóż z Ukrainy Bruksela miała przeznaczyć łącznie 100 mln euro, z czego 40 mln z puli miało trafić do Polski. Jak jednak donosi RMF FM, sytuacja się komplikuje…

Decyzja o przyznaniu pomocy miała zapaść dzisiaj, jednak na planowanym posiedzeniu unijnego komitetu rolnego nie zapadnie. Przeciwko udzieleniu pomocy są ministrowie rolnictwa Francji, Austrii, Belgii, Chorwacji, Danii, Estonii, Niemiec, Grecji, Irlandii, Luksemburga, Holandii i Słowenii. Należy podkreślić, że są przeciwni ze względu na niedostateczne uzasadnienie przyznania pomocy. Chcą także wiedzieć, jakie kryteria jej przydziału zastosowano. Przedstawiciele wymienionych państw mają też pretensje o to, że Komisja Europejska wprowadziła zakaz importu niektórych produktów jednostronnie, bez konsultacji z nimi.

Dodatkowym czynnikiem komplikującym wypłatę rekompensat jest fakt, że Słowacja i Węgry nie wycofały się jeszcze z jednostronnego zakazu importu.

Zobacz także:

Telus o pieniądzach z Unii dla producentów zbóż: Poradzimy sobie bez nich

5 KOMENTARZE

  1. Gdyby można było zamieść foto, to na nich widać POLSKIE TOWARY: jogurty, makarony, konserwy mięsne i rybne, warzywa w słoikach, kabanosy, i WIELE INNYCH PRODUKTÓW POLSKICH !!!! fotografie były zrobione na początku maja tego roku, w dużych sieciach handlowych!!!!!!!!!!! Na BAZARACH ZNAJDZIEMY CAŁY PRZEKRÓJ POLSKIEJ PRODUKCJI !!!!!!!!!! natomiast b. mało z innych ościennych krajów !!!!!!! CO SIĘ ZMIENIŁO, DLACZEGO NAGLE “WYWLEKANIE” I WYOLBRZYMIANE SĄ WSZYSTKIE PROBLEMY MIĘDZY NASZYMI KRAJAMI ????????? CZYŻBY KACAPSKIE ŁBY, MOSKALSKIE RYJE DOSTAŁY WIĘCEJ RUBLI BY JĄTRZYĆ ????!!!!!!!!!! POMYŚLMY TRZEŹWO, import zboża ???? CZY PRZYPADKIEM NIE JEST WINA “TYCH” WIEPRZY OD KORYTA W WARSZAWIE ????????

  2. W Pleszewie żyto 500 zł , to jest jakaś parodia , a nawóz zakupiłem za 4200 , czy ktoś w tym kraju jeszcze rządzi

  3. no więc zamknijmy granicę całkowicie z Ukrainą niech sobie eksportują przez Białoruś Rosję do portu w Estonii. My doskonale poradzimy sobie bez ukraińskich smakołyków nafaszerowanych chemią. A Unia niech się buja gdyż wychodzi na to że jedynym celem jaki teraz mają to aby Polska wszystko przyjęła na klatę a potem niech się buja z tym. Jako Polak sprzeciwiam się wszelkim Unią z Ukrainą !!!!!!!!!!!!!!!!!

    • “alkoholowa BIBKA” to żryj CHEMIĘ z “Deutschland über ales” !!!! Bezmyślny łbie czytasz moskiewskie brednie i potrafisz tylko idiotycznie powtarzać !!!!!!
  4. CO??? Wstrzymać import lub tranzyt WSZYSTKIEGO z Ukrainy i śmiać się w twarz unijnym zasrancą !!! Jak to możliwe, że mamy się o cokolwiek prosić, pytam!!!

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.