fbpx

Będzie reforma

W przyszłym roku ma wejść w życie reforma Inspekcji Weterynaryjnej. Rząd chce podporządkować wszystkich lekarzy Głównemu Inspektoratowi w Warszawie.

Część lekarzy podlega wojewodom, którzy finansują również jej działalność. A to nie zawsze sprawdza się z powodu braku przejrzystości w podziale kompetencji oraz przy podejmowaniu decyzji. To także kłopoty w finansowaniu takich zdarzeń jak ubiegłoroczna walka z ptasią grypa.

Kazimierz Plocke, wiceminister rolnictwa: ubiegłoroczne doświadczenia z ptasią grypą pokazują, że musi być jeden dowódca i jeden sztab, który odpowiada za zadanie. Projekt zmian popierają zarówno przedsiębiorcy z branży mięsnej jak i samorząd lekarsko-weterynaryjny.

dr Tadeusz Jakubowski, prezes Izby Lekarsko-Weterynaryjnej: żeby sprawnie zarządzać kryzysem, a kryzys to są choroby zakaźne, zagrożenia dla zdrowia publicznego.

Projekt nowelizacji ustawy o Inspekcji Weterynaryjnej ma trafić do Sejmu w połowie roku. Reforma ma wejść w życie 1 stycznia 2009 roku.

Witold Katner/Agrobiznes/TVP 1
foto: Wrp.pl

N

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.