Będzie reforma KRUS

To jest bardzo ciekawy rząd, choćby pod względem wieku. To jeden z najmłodszych gabinetów w Europie. Średnia wieku to około 40 lat” – tak w rozmowie z Money.pl Jan Krzysztof Bielecki, szef doradców premiera, odpowiada na pytanie, czy pogłoski o rekonstrukcji rządu są prawdziwe.”

Dopytywany, że przecież w dobrym rządzeniu nie chodzi o wiek, ale o to, żeby ministrowie dobrze sobie radzili w resortach, odpowiada: To dopiero pierwsze miesiące ich urzędowania, trzeba dać im szansę. Poza tym, to coś w rodzaju kuźni nowego pokolenia polityków, którzy zastąpią tych starych odchodzących już ze sceny. Czy ich zastąpią, zależy od wyborców i od opozycji“.

Jan Bielecki nie widzi również problemów we współpracy PO z PSL-em. Zgrzyty w koalicji nazywa tylko wypadkami przy pracy. – “Patrzę na koalicję przede wszystkim przez pryzmat umiejętności rozwiązywania strategicznych problemów” – mówi. – “Jednym z nich było właśnie podniesienie wieku emerytalnego. W tej sprawie Waldemar Pawlak zachował się jak dobry, lojalny sojusznik, mimo że te zmiany nie były dobrze postrzegane przez jego elektorat“.

W dodatku były premier wierzy, że uda się z pomocą PSL-u zreformować KRUS. Najpierw jednak zapowiada wprowadzenie rachunkowości rolnej. – “Przedsiębiorstwa na wsi zaczną funkcjonować tak, jak przedsiębiorstwa w miastach. Jak opodatkujemy działalność rolników, wtedy weźmiemy się za zmiany w KRUS” – zapowiada Bielecki.
Źródło: Money.pl