fbpx

Będą zmiany w ustalaniu czynszu dzierżawy rolniczej

Resort rolnictwa przygotowuje projekt ustawy o dzierżawie rolniczej. Resort rolnictwa chce, aby dzierżawca, który faktycznie prowadzi działalność rolniczą na nieruchomości, którą dzierżawi mógł otrzymywać zarówno wsparcie krajowe i z UE.

Projekt ustawy o dzierżawie rolniczej ma być gotowy do końca br. Wysokość czynszu dzierżawnego ma być nadal ustalana w oparciu o cenę pszenicy, ale pod uwagę będą brane ceny pszenicy w okresie dłuższym niż obecnie. To ze względu na zmieniające się ceny pszenicy.

Samasz loteria - baner

Ustawa o dzierżawie rolniczej ma zabezpieczyć interesy obu stron umowy, kwestię korzystania z ubezpieczenia w KRUS, jak również określić pomoc finansową dla dzierżawców ziemi. Chodzi tu np. o dopłaty do paliwa, czy pomoc suszową.

Ustawa o dzierżawie gruntów rolnych obejmie grunty rolne. Bez zmian mają zostać przepisy dotyczące dzierżawy gruntów prywatnych zawarte w Kodeksie cywilnym. Ustawa o dzierżawie gruntów rolnych obejmie grunty rolne.

Baner Bayer Roundup
Baner Agrosimex Alaska
Baner webinarium konopie

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.