Baylab – multimedialny salon firmy Bayer

BayLab, czyli multimedialny salon popularno-naukowy, to nowe w Warszawie miejsce spotkania z nauką, które będzie prezentowało innowacyjne projekty badawcze z obszarów: medycyny, ochrony roślin i inżynierii materiałowej. Projekt powstał z inicjatywy firmy Bayer. Patronat nad laboratorium objął Jego Magnificencja Rektor Politechniki Warszawskiej. Warszawski BayLab to drugie tego typu miejsce w Europie (po Niemczech).

Chcemy, by młodzi ludzie uwierzyli tu, że mogą naprawdę wiele osiągnąć. Wiara we własne siły, podparta zainteresowaniami, jest ważna nie tylko dla nich, ale i dla budowania społeczeństwa obywatelskiego i gospodarki. Będziemy dzielić się wiedzą, by nasi goście poznawali najnowsze dokonania naukowe i ich zastosowanie w praktyce – mówi Christophe Dumont, Prezes Zarządu Bayer Sp. z o.o. 
 
W BayLab można obejrzeć animowane i trójwymiarowe filmy (np. o ludzkich i roślinnych tkankach), wziąć udział w grach i przyjrzeć się z bliska zjawiskom chemicznym, fizycznym i biologicznym. Dla uczniów szkół podstawowych organizowane będą warsztaty, a dla starszych gości – debaty popularno-naukowe i spotkania z pasjonatami z różnych dziedzin. 
 
BayLab mieści się w siedzibie firmy (al. Jerozolimskie 158), będzie publicznie dostępny wiosną 2013 r. Wstęp bezpłatny, wymagana jedynie wcześniejsza rejestracja. 
 
Patronat nad BayLab objęły: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Politechnika Warszawska oraz miesięcznik Focus. 

 

 
Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z niedawnej premiery Baylab – multimedialnego salonu popularno-naukowego.

(red)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności