fbpx

Bayer wchodzi w 2016 rok z nowościami

W styczniu 2016 roku firma Bayer CropScience zorganizowała konferencję, podczas której zaprezentowała swoje plany na ten rok oraz nowości, które wraz z jego rozpoczęciem się pojawiły.

Wyzwania, które stoją przed dzisiejszym społeczeństwem są jeszcze bardziej palące niż kiedykolwiek wcześniej. Starzejące się społeczeństwa i rosnąca liczba ludności na świecie potrzebują nowych i jeszcze lepszych leków oraz jeszcze większych i bezpieczniejszych dostaw żywności. Jedynie prawdziwe innowacje z obszaru Life Science pozwolą nam stawić czoło niełatwym, przyszłym wyzwaniom w dziedzinie opieki zdrowotnej i rolnictwa.

Na początek przedstawiciele BCS przedstawili swoje nowe produkty oraz te nie tak dawno zarejestrowane. W drugiej połowie 2015 roku firma Bayer uzyskała rejestrację nowego fungicydu Serenade ASO.  Bayer Polska ma aktualnie w ofercie 2 biologiczne środki ochrony roślin. Serenade ASO jest mikrobiologicznym środkiem grzybobójczym o działaniu kontaktowym, zawierającym szczep QST 713 bakterii Bacillus subtilis, przeznaczonym do stosowania w uprawie truskawki, marchwi, sałaty, pomidora, papryki oraz oberżyny (bakłażana) przeciwko chorobom grzybowym.

Kolejny biologiczny środek ochrony roślin w ofercie Bayer w sezonie 2016 to Contans WG. Jest to biologiczny fungicyd zawierającym zarodniki naturalnie występującego w glebie grzyba Coniothyrium minitans. Contans WG działa selektywnie na zarodniki przetrwalnikowe grzybów Sclerotinia powodujących zgniliznę twardzikową na warzywach, tytoniu, rzepaku i roślinach ozdobnych.

System wspomagania decyzji Vademecum jest ogólnodostępną częścią projektu Vademecum i będzie sukcesywnie rozbudowywany. W sezonie 2016 obejmie sieć kilkudziesięciu stacji pogodowych z danymi na temat poziomu zagrożenia ze strony najgroźniejszych patogenów jabłoni, gruszy, drzew pestkowych i upraw jagodowych. Specjalnie przygotowane mapy pozwalają wybrać najbliższą stację pogodową. Dane ze stacji pogodowych będą powiązane z publikowanymi cyklicznie na stronie internetowej firmy Bayer komunikatami o zagrożeniach w ochronie drzew owocowych, upraw jagodowych i warzyw.

Odmiana mieszańcowa rzepaku jarego Dodger została wprowadzona na rynek w zeszłym roku (rejestracja COBORU w 2014 r.). Średni, wysoki wynik plonowania za ostatnie 2 lata 110% wzorca pozwala twierdzić, że Dodger jest odmianą godną polecenia dla rolników chcących uzyskiwać wyższe od przeciętnych plony rzepaku jarego. Wraz z odmianą Dodger na rynku pojawiła się marka InVigor, pod którą Bayer wprowadza na rynek nowe odmiany mieszańcowe rzepaku jarego oraz ozimego, które charakteryzują się najlepszymi parametrami np. bardzo wysokim plonem.

Firma Bayer duża wagę przykłada do zwalczania nielegalnych i podrabianych środków ochrony roślin. Zagadnienie to dotyczy całej Unii Europejskiej, jednak kraje takie jak Polska stanowiące granice UE, należą do najbardziej narażonych. Przeciętny konsument nie zna doskonale etykiet, zabezpieczeń i nawet niechcący czasami pada ofiarą oszustów. Niezbędny jest prosty system rozpoznawania produktów autentycznych. Dlatego w 2016 roku firma Bayer wprowadza nowe zabezpieczenie produktów – CapSeal – innowacyjną, interaktywną plombę zakrętki z hologramem oraz kodem QR, który można zeskanować. Pierwsza próba odczytania go za pomocą smartfona prowadzi do aplikacji Bayer CapSeal. Aplikacja weryfikuje unikalny numer zaszyfrowany w kodzie QR i niezwłocznie informuje użytkownika, czy dany produkt jest oryginalny, czy nie. W tym drugim przypadku podpowiada użytkownikowi, jak ma dalej postępować. Aplikację można bezpłatnie pobrać ze sklepu GooglePlay lub AppStore.

W 2016 roku, w akcji Grunt to Bezpieczeństwo firma Bayer nadal koncentruje się na ochronie organizmów towarzyszących uprawom i przynoszącym rolnikom wymierne korzyści. Teraz firma skupi się na cennym zasobie, jakim jest gleba: bakterie w niej zamieszkujące, grzyby i makroorganizmy, warunkujące żyzność. Prawidłowe przechowywanie i użytkowanie środków ochrony roślin chroni glebę przed punktowymi skażeniami, natomiast wybrane zabiegi agrotechniczne stymulują rozwój organizmów produkujących próchnicę. Takie działania z zakresu rolnictwa zrównoważonego zapewniają utrzymanie bioróżnorodności gleby i jej żyzności na wysokim poziomie przez wiele lat – umożliwi to zapewnienie dostaw żywności dla wzrastającej populacji ludzi na świecie.

Renata Struzik, za: Bayer CropScience

McHale - baner - kwiecień 2024
Axial Syngenta baner
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA




ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.