Bayer w nowej siedzibie

W dniu wczorajszym, 21 września 2011 r. Firma Bayer otworzyła swoją nową siedzibę przy Al. Jerozolimskich w Warszawie. Dodatkowe prawie 2 000 m2 powierzchni budynku to nowocześnie zaprojektowane biura, sale konferencyjne, pomieszczenia socjalne dla pracowników, a także dodatkowy podziemny parking dla 75 samochodów oraz magazyny. Wartość inwestycji szacuje się na ok. 40 mln złotych a jej realizacja zajęła 14 miesięcy.

– To największa inwestycja budowlana Bayer w Środkowo-Wschodniej Europie. Rozbudowa siedziby firmy jest dowodem na to, jak dużym zaufaniem darzymy rynek w Polsce. Jestem dumny, że zrealizowany w Warszawie projekt jest wyjątkowo nowoczesną inwestycją, budowaną w oparciu o światowe standardy zrównoważonego budownictwa – powiedział prezes zarządu firmy Bayer Sp. z o.o., Dirk Ehle.

Rozbudowa siedziby jest naturalna konsekwencją rosnących potrzeb firmy. W ciągu ostatnich dziesięciu lat liczba zatrudnionych w Polsce pracowników wzrosła trzykrotnie – obecnie firma Bayer zatrudnia w Polsce ponad 600 pracowników.

Nowy budynek Bayer w Warszawie to innowacyjna strategia firmy, łącząca efektywność, zrównoważony rozwój i ochronę klimatu. Jednym z głównych celów architektów pracujących przy projektowaniu biurowca było wykorzystanie innowacyjnych technologii oraz zminimalizowanie niekorzystnego wpływu na środowisko. Dlatego do budowy wykorzystano materiały budowlane łatwo poddające się recyklingowi. Zastosowany został również nowoczesny system zarządzania budynkiem, który między innymi wyłącza latem chłodzenie, gdy zostanie otworzone okno. Ograniczeniu zużycia energii ma służyć wysoka sprawność odzyskiwania ciepła (do 84%). Także retencja wód deszczowych ma zminimalizować zużycie wody.

Dzięki zyskaniu nowej powierzchni możliwe będzie zaprezentowanie innowacyjnych osiągnięć firmy klientom i społeczności lokalnej. W tym celu zrealizowany zostanie specjalny interaktywny, multimedialny Bayer Showroom. Miejsce to służyć będzie promocji nauk ścisłych wśród dzieci i młodzieży, które na drodze doświadczeń będą mogły zapoznać się z prawami fizyki, chemii czy biologii. Opracowywany jest także program projekcji filmowych w technologii 3D, prezentujący zagadnienia naukowe, który będzie otwarty dla szkół i grup. Projekt realizowany jest w ramach autorskiego programu Making Science Make Sence.

Koncepcja nowego budynku została przygotowana przez Bayer Technology Services GmbH, dostawcę zintegrowanych rozwiązań dla przemysłu chemicznego i farmaceutycznego. Główne prace projektowe zostały zrealizowane przez biuro aib GmbH z Duisburga we współpracy z krakowskim biurem K. Ingarden, J. Ewy Architekci Sp. z o.o.. Prace na etapie wykonawczym koordynuje biuro RKW Rhode, Kellermann, Wawrowsky z Warszawy. Wykonawcą budowy jest firma ERBUD S.A.

Uroczystość otwarcia nowej siedziby była też okazją do zorganizowania rodzinnego pikniku dla pracowników Bayera, którzy całymi rodzinami chętnie uczestniczyli w grach i zabawach edukacyjno-integracyjnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności