Bayer podsumował rok…

A z tego podsumowania wynika, że rok był wyjątkowo dobry dla… patogenów, które uprawy atakowały. Dzięki temu specjaliści z Bayer CropScience mogli prowadzić doświadczenia na poletkach z zastosowaniem różnych programów herbicydowych i fungicydowych.

W czwartek, 18. grudnia w Warszawie odbyła się konferencja prasowa Bayer CropScience, podczas której podsumowano 2014 rok w centrach doradztwa technicznego (CDT).

Specjaliści z firmy Bayer podsumowali rok doświadczeń i prowadzonych prac na poletkach doświadczalnych w CDT w siedmiu miejscowościach na terenie całego kraju. Podczas czwartkowego spotkania poruszono kwestie zastosowanych zabiegów i ich skuteczności w uprawach zbóż, rzepaku i warzyw.

Prowadzone w sezonie 2014 doświadczenia potwierdziły skuteczność programów polecanych do ochrony fungicydowej oraz środków herbicydowych. Specjaliści zgodnie podkreślali, że ich skuteczność, potrzeba oraz termin zastosowania zależy od regionu, warunków pogodowych oraz występujących patogenów i chwastów. Klienci, którzy odwiedzali centra w ciągu sezonu mogli przekonać się w praktycznych warunkach o skuteczności prezentowanych rozwiązań.

Ważnym elementem działalności CDT w Bedlnie (uprawa warzyw) była prezentacja akcji „Grunt to Bezpieczeństwo”. Prezentowano m. in. Phytobac – urządzenie do dezaktywacji pozostałości środków ochrony roślin oraz akcję „Dar dla pszczół”.

Przedstawiciele Bayer CropScience zapowiedzieli już, że w 2015 roku firma Bayer będzie kontynuować i rozwijać działalność CDT. Planowane jest rozszerzenie doświadczeń o poletka promujące odmiany Bayer CropScience Vegetable Seeds  (dawny Nunhems). Dodatkowo, zapowiedziano już nowości, które Bayer szykuje dla swoich klientów w nadchodzącym roku.

Renata Struzik