fbpx
Strona głównaFirmy i produktyBayer, Ginkgo, Joyn Bio – stworzą potęgę ochrony biologicznej Ag Biologicals

Bayer, Ginkgo, Joyn Bio – stworzą potęgę ochrony biologicznej Ag Biologicals

Bayer nawiązało współpracę z Ginkgo Bioworks, które staje się jej wieloletnim strategicznym partnerem mikrobiologicznym w pracach nad opracowaniem rozwiązań biologicznych w dziedzinach takich jak: optymalizacja azotu, sekwestracja węgla i ochrona upraw nowej generacji. Firma będzie w ten sposób umacniać pozycję lidera w ochronie biologicznej upraw.

Platforma badawczo-rozwojowa Joyn Bio ma połączyć siły z Ginkgo Bioworks wraz z platformą badawczo-rozwojową Bayer West Sacramento przed końcem roku. Pomyślne osiągnięcia Joyn w badaniu potencjału biologii syntetycznej w wiązaniu azotu i innych projektach zostaną połączone ze sprawdzoną platformą rozwoju i optymalizacji produktów biologicznych Bayer pod jednym dachem.

Na podstawie umowy z Ginkgo Bioworks przejmie ośrodek badawczy West Sacramento firmy Bayer oraz ich wewnętrzne platformy R&D. Transakcja umożliwi firmie Bayer umocnienie pozycji lidera w dziedzinie biologii, wzmocnienie dostępu do kluczowych technologii wspomagających biologię syntetyczną oraz utrzymanie roli Bayera jako preferowanego partnera badawczo-rozwojowego i handlowego w segmencie produktów biologicznych.

– Praca firmy Bayer w szybko rozwijającej się przestrzeni biologicznej jest istotną częścią naszego zaangażowania w zrównoważony rozwój i dostarczanie skutecznych produktów przyjaznych dla klimatu, takich jak technologie wiązania i optymalizacji azotu. Współpraca z Ginkgo przyspieszy nasz rozwój produktów biologicznych i wprowadzanie ich na rynek. Teraz dzięki wzbogaceniu o rozszerzoną platformę badawczo-rozwojową w dziedzinie biologii rolniczej Ginkgo pomoże firmie Bayer w dalszym rozwoju asortymentu produktów biologicznych dostosowanych do rozwiązań dla różnych upraw — powiedział Bob Reiter, szef działu badań i rozwoju w Bayer Crop Science Division.

To strategiczne przejście do wyłącznie zewnętrznego dostawcy badań biologicznych z wiodącymi partnerami aktywuje międzynarodowy system otwartych innowacji.

– Jest to ekscytujący czas dla produktów biologicznych. Bayer rozumie, że rozwój następnej generacji produktów biologicznych musi zostać przyspieszony, aby pomóc hodowcom stawić czoła wyzwaniom związanym ze zmianą klimatu i bezpieczeństwem żywności, a także sprostać wymaganiom zrównoważonego rozwoju. Wiodące produkty biologiczne firmy Bayer, takie jak Serenade i BioRise 2, są już wykorzystywane przez hodowców na całym świecie w celu ograniczenia stosowania produktów związanych z wyższą emisją gazów cieplarnianych i poprawy plonów. Spodziewamy się, że w nadchodzącej dekadzie branża biologiczna będzie nadal szybko się rozwijać i jesteśmy gotowi wykorzystać naszą wiedzę, doświadczenie i zasoby, aby nie tylko utrzymać, ale także rozwinąć naszą pozycję lidera w dziedzinie biologii dzięki zróżnicowanemu zestawowi wiodących partnerów — powiedział Benoit Hartmann, starszy wiceprezes i szef działu Biologics, Crop Science Division.

– Ginkgo jest uznanym i rozwijającym się liderem w dziedzinie biologii syntetycznej. Sukces, który wykazaliśmy w innych złożonych, regulowanych branżach teraz wnosimy do rolnictwa poprzez przejęcie Bayer Biologics West Sacramento. Kontynuujemy pracę w ramach joint venture z firmą Bayer i Joyn Bio. Chcemy, aby rozwój biologiczny w rolnictwie był tak prosty i wydajny, jak programowanie komputera. Łącząc doświadczenie Ginkgo w zakresie wczesnego odkrywania i rozwoju produktów biologicznych z platformami Bayer i Joyn, będziemy w stanie zaoferować skuteczne ścieżki wprowadzania na rynek dla działu biologii firmy Bayer– powiedział Jason Kelly, dyrektor generalny i współzałożyciel Ginkgo Bioworks.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.