fbpx

Bayer 2008-2012

16 października na spotkaniu prasowym firma Bayer CropScience zaprezentowała wyniki swojej działalności w pierwszym półroczu 2008 roku oraz przedstawiła plany na dalsze lata. Zapowiedziano też wprowadzenie na rynek nowych produktów, które pozwolą zwiększyć wydajność upraw.

Bayer CropScience osiągnął w pierwszym półroczu 2008 roku wzrost sprzedaży na poziomie 1,1 mld euro, co jest najlepszym wynikiem w historii firmy. Prezentując znakomite wyniki biznesowe, dyrektor Manfred Weiser zapowiedział rozpoczęcie nowego programu badawczo-rozwojowego na lata 2008-2012 nad innowacyjnymi produktami ochrony roślin i nowymi rozwiązaniami w zakresie nasion i biotechnologii. Firma planuje w tym okresie wprowadzenie na rynek 10 nowych substancji aktywnych środków ochrony roślin, czyli 4-5 nowych produktów rocznie.

Firma planuje inwestycje wartości 3,4 mld euro na potrzeby prac badawczych i rozwoju nowych produktów z dziedziny biotechnologii i nasiennictwa. Ponadto planuje się budowę nowych i modernizacje istniejących obiektów. Największy tego typu projekt to budowa nowego zakładu produkcyjnego w Knapsack pod Kolonią, w którym produkowany będzie prekursor substancji aktywnej glufosynatu amonowego (herbicydu sprzedawanego pod nazwami handlowymi Liberty®, Ignite® oraz Basta®). Rozpoczęcie produkcji zaplanowano na 2009 r., a koszt budowy zakładu szacowany jest na 60 mln euro.Polski rynek środków ochrony roślin, podobnie jak inne rynki europejskie, odnotował silny wzrost w 2008 r. Dotyczył on wszystkich upraw z wyjątkiem buraka cukrowego, którego obszar uprawy mocno się zmniejszył. Głównym powodem tej sytuacji były wysokie ceny skupu zbóż, kukurydzy i rzepaku już na początku sezonu, co było korzystną alternatywą do uprawy buraka cukrowego. W konsekwencji rolnicy inwestowali np. w ochronę fungicydową zbóż, aby zwiększyć plon. Do sukcesu Firmy przyczyniły się w dużym stopniu wprowadzane w ostatnich 3 latach nowe i innowacyjne produkty, chętnie kupowane również przez naszych producentów rolnych, jak: fungicydy zbożowe UnivoTM i FusaroTM, herbicydy zbożowe Sekator® i Atlantis® oraz fungicyd w uprawie ziemniaka – Infinito®.

Oprac. Krzysztof Mikulski
Foto – Tak spektakularny wzrost sprzedaży wspierają nowe produkty firmy, jak zapewnił dr Manfred Weiser, Dyrektor Bayer CropScience w Polsce i Krajach Nadbałtyckich.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.