fbpx

Bayer 2008-2012

16 października na spotkaniu prasowym firma Bayer CropScience zaprezentowała wyniki swojej działalności w pierwszym półroczu 2008 roku oraz przedstawiła plany na dalsze lata. Zapowiedziano też wprowadzenie na rynek nowych produktów, które pozwolą zwiększyć wydajność upraw.

Bayer CropScience osiągnął w pierwszym półroczu 2008 roku wzrost sprzedaży na poziomie 1,1 mld euro, co jest najlepszym wynikiem w historii firmy. Prezentując znakomite wyniki biznesowe, dyrektor Manfred Weiser zapowiedział rozpoczęcie nowego programu badawczo-rozwojowego na lata 2008-2012 nad innowacyjnymi produktami ochrony roślin i nowymi rozwiązaniami w zakresie nasion i biotechnologii. Firma planuje w tym okresie wprowadzenie na rynek 10 nowych substancji aktywnych środków ochrony roślin, czyli 4-5 nowych produktów rocznie.

Firma planuje inwestycje wartości 3,4 mld euro na potrzeby prac badawczych i rozwoju nowych produktów z dziedziny biotechnologii i nasiennictwa. Ponadto planuje się budowę nowych i modernizacje istniejących obiektów. Największy tego typu projekt to budowa nowego zakładu produkcyjnego w Knapsack pod Kolonią, w którym produkowany będzie prekursor substancji aktywnej glufosynatu amonowego (herbicydu sprzedawanego pod nazwami handlowymi Liberty®, Ignite® oraz Basta®). Rozpoczęcie produkcji zaplanowano na 2009 r., a koszt budowy zakładu szacowany jest na 60 mln euro.Polski rynek środków ochrony roślin, podobnie jak inne rynki europejskie, odnotował silny wzrost w 2008 r. Dotyczył on wszystkich upraw z wyjątkiem buraka cukrowego, którego obszar uprawy mocno się zmniejszył. Głównym powodem tej sytuacji były wysokie ceny skupu zbóż, kukurydzy i rzepaku już na początku sezonu, co było korzystną alternatywą do uprawy buraka cukrowego. W konsekwencji rolnicy inwestowali np. w ochronę fungicydową zbóż, aby zwiększyć plon. Do sukcesu Firmy przyczyniły się w dużym stopniu wprowadzane w ostatnich 3 latach nowe i innowacyjne produkty, chętnie kupowane również przez naszych producentów rolnych, jak: fungicydy zbożowe UnivoTM i FusaroTM, herbicydy zbożowe Sekator® i Atlantis® oraz fungicyd w uprawie ziemniaka – Infinito®.

Oprac. Krzysztof Mikulski
Foto – Tak spektakularny wzrost sprzedaży wspierają nowe produkty firmy, jak zapewnił dr Manfred Weiser, Dyrektor Bayer CropScience w Polsce i Krajach Nadbałtyckich.
McHale - baner
Danko baner marzec 2024
Bayer - baner
Advertisement

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.