BASF w Australii

BASF, wiodąca na świecie firma chemiczna, świętuje wejście na australijski rynek środków ochrony roślin. W uroczystym wydarzeniu udział wzięli partnerzy, plantatorzy i kierownictwo firmy BASF. Wszyscy podkreślili znaczenie Australii jako kluczowego udziałowca w światowej gospodarce rolnej oraz jak ważny jest rozwój firmy BASF w tym regionie.

– Australia, jako znaczący producent i eksporter żywności, jest jednym z najważniejszych rynków rolnych na świecie – powiedział Markus Heldt, Prezes Działu BASF Crop Protection. – Nasza strategia polega na opracowaniu rozwiązań dla zrównoważonego rolnictwa wspólnie z klientami. W Australii oznacza to współpracę z rolnikami i partnerami detalicznymi. Wierzymy, że najwięcej możemy osiągnąć wtedy, kiedy pracujemy bezpośrednio z naszymi partnerami na rynku lokalnym.
W ciągu najbliższych dziesięciu lat, firma zamierza wprowadzić na australijski rynek ponad dziesięć różnych składników aktywnych. Poza aktualną gamą fungicydów, herbicydów i insektycydów BASF, australijscy plantatorzy otrzymają również dostęp do rozwiązań poprawiających wydajność i jakość upraw oraz wspomagających zarządzanie zasobami wodnymi.
– To znacząca inwestycja w australijskiej branży rolniczej. Zespół ekspertów zajmować się będzie niestandardowymi projektami badawczo-rozwojowymi oraz rozwiązaniami dopasowanymi dla naszych partnerów i plantatorów – stwierdził Tony Moskal, szef Działu Rolnictwa BASF w regionie Australii i Nowej Zelandii. – Najważniejszym celem jest zapewnienie naszym klientom dostępu do szerokiej oferty produktów.
Aktualna oferta rozwiązań dla rynku australijskiego obejmuje innowacyjne produkty fungicydowe, które doskonale chronią przed chorobami, a także poprawiają plony, odporność na czynniki stresujące i jakość upraw. Na trudne w zwalczaniu chwasty, firma BASF oferuje innowacyjne rozwiązanie Clearfield® Plus dla systemów upraw pszenicy, a  także herbicyd Sharpen® do zwalczania chwastów szerokolistnych.
Niedawno utworzona jednostka BASF Functional Crop Care również będzie dostarczać rozwiązania dla australijskich rolników. Oferta jednostki obejmuje biologiczne oraz konwencjonalne rozwiązania siewne, produkty odżywcze i narzędzia do zarządzania zasobami wodnymi, a także technologie poprawiające zdrowotność i wigor roślin.
– Będziemy inwestować także w rozwój dodatkowych produktów i usług. W ramach tych działań dysponować będziemy gęstą siecią pól doświadczalnych, a także kadrą ekspercką oraz ofertą farmy AgSolution firmy BASF – powiedział Moskal. Farma AgSolution zlokalizowana będzie w północno-wschodniej części stanu Nowej Południowej Walii. Plantatorzy i sprzedawcy detaliczni będą mogli przyjrzeć się praktycznemu wykorzystaniu produktów firmy BASF z bliska. Ponadto firma BASF powoła zespół ekspertów polowych, którzy będą prowadzić  szkolenia i pomogą plantatorom opracowywać dopasowane do ich potrzeb produkty. Zespół polowy będzie konsultować się we wszystkich aspektach uprawy roślin, a także będzie miał za zadanie ułatwić wymianę doświadczeń i informacji pomiędzy sprzedawcami, plantatorami i ekspertami branżowymi.
Poza rozwiązaniami dla rolnictwa, firma BASF ma również wprowadzić ofertę środków do zwalczania szkodników w mieście, takich jak produkt Termidor® przeciwko termitom, a także innowacyjne produkty do efektywnego wykorzystania zasobów oraz skutecznego zwalczania owadów.
– Dostrzegamy ogromne możliwości rozwoju dynamicznego sektora rolnego w Australii, a także pragniemy pomóc plantatorom w osiąganiu jeszcze większych sukcesów w ich pracy. Właśnie dlatego z tak wielką radością wchodzimy na rynek australijski – aby pracować z plantatorami i kluczowymi sprzedawcami  nad ich codziennymi potrzebami, ale również aby dostarczać innowacyjne rozwiązania w obszarze środków ochrony roślin oraz poza nim – podsumował Heldt. Oficjalne rozpoczęcie bezpośredniej działalności firmy BASF na australijskim rynku rolnym ma nastąpić 1 marca 2014 roku.
(mat. BASF)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności