BASF: Staże dla innowacyjnych

Firma BASF Polska już po raz kolejny zaprasza studentów do wzięcia udziału w konkursie stażowym. Zadaniem konkursowym jest nakręcenie krótkiego filmu prezentującego innowację, która zdaniem autora powinna zostać wdrożona przez firmę BASF. Filmy należy przesłać do 31 marca 2014 roku na adres konkurs@basf.com. Nagrodą dla zwycięzców są 3-miesięczne płatne staże.

Konkurs organizowany przez BASF Polska skierowany jest do wszystkich studentów szkół wyższych. Na zwycięzców czekają staże letnie w działach chemii kosmetycznej,  środków ochrony roślin, dziale zakupów lub PR (Warszawa), chemii budowlanej (Myślenice), produkcji lub kontroli jakości (Środa Śląska). Zadaniem uczestników konkursu jest nakręcenie 2-3 minutowego filmu prezentującego innowację w obszarze:
produktów, których nie można znaleźć w dotychczasowej ofercie firmy w Polsce i na świecie, a pasowałby do tej oferty, lub rozwiązań, które wprowadziłoby znaczącą zmianę w sposobie funkcjonowania firmy BASF np. w zakresie jej organizacji pracy, zarządzania, sprzedaży, budowania przewagi konkurencyjnej.  
W ocenie nadesłanych prac konkursowych brana będzie pod uwagę wartość merytoryczna filmiku, a także sposób prezentacji innowacyjnego pomysłu. 
 – Zachęcamy młodych ludzi do kreatywnego wykorzystania ich zdolności. Jestem przekonana, że udział w konkursie będzie dla uczestników cennym doświadczeniem, a staż w naszej firmie doskonałą okazją na zdobycie cennego doświadczenia zawodowego. Wszystkim uczestnikom życzę powodzenia – mówi Sylwia Szmidt, kierownik działu HR w BASF Polska Sp. z o.o.
Ze szczegółami konkursu stażowego można się zapoznać na stronie na stronie www.basf.pl oraz na Facebooku firmy BASF. Konkurs jest także komunikowany na wybranych uczelniach w całej Polsce we współpracy z Biurami Kariery.
Poza realizacją staży letnich, w ramach współpracy z polskimi uczelniami BASF Polska wspiera funkcjonowanie kół naukowych, m.in. ściśle kooperując z kołem naukowym FLOGISTON z Politechniki Warszawskiej; współpracuje z laboratoriami chemicznymi na uczelniach, daje wykłady dla studentów oraz bierze udział w projekcie studiów dualnych realizowanym przy współpracy z Akademią Leona Koźmińskiego. 
Od lat firma BASF wspiera także rozwój wiedzy i zainteresowań naukami technicznymi wśród młodych ludzi, w szczególności chemią, współpracując m.in. z Centrum Nauki Kopernik jako wyłączny partner laboratorium chemicznego; partner wspierający konkursu dla naukowców FAMELAB, prowadząc portal edukacyjny chemiatomy.pl; organizując konkursy oraz różne inicjatywy edukacyjne m.in. „Chain Reaction. Reakcja łańcuchowa”, który był skierowany do młodzieży szkolnej, gra strategiczna on-line „Fututre City”, czy też prezentując się podczas wydarzeń popularyzujących naukę jak np. „Piknik Naukowy”. 
(Źródło: BASF)