fbpx

BASF stawia poprzeczkę coraz wyżej

Dział ochrony roślin w firmie BASF rośnie w siłę – nie dość, ze powstaje coraz więcej nowych produktów i ich sprzedaż wzrasta, to nakłady, które są przeznaczane na badania i rozwój na pewno przełożą się na kolejne sukcesy firmy.

BASF Crop Protection ma ambitne plany na kolejne lata – do 2025 roku firma chce opracować nowe produkty do wszystkich zastosowań w dziedzinie ochrony roślin. Dodatkowo firma ocenia, że sprzedaż ŚOR, które powstaną w latach 2015-2025, osiągnie wartość 3 mld euro. Jak zapowiadają przedstawiciele BASF, po wdrożeniu strategii mającej na celu opracowanie kompleksowych rozwiązań dla rolników, firma wprowadzi na rynek nowe produkty do wszystkich zastosowań w dziedzinie ochrony roślin sadzonych w rzędach oraz upraw specjalnych.
 
Jednak firma nie tylko stawia na sprzedaż – wie, że najpierw trzeba zainwestować, aby później móc zarabiać duże pieniądze. W minionym roku BASF wydał 514 mln euro na prace badawczo-rozwojowe w dziedzinie ochrony roślin. 
 
Odnosimy wielki sukces na polu przekształcania pomysłów i wyzwań w najlepsze w swojej klasie produkty dla rolników na całym świecie – mówi Markus Heldt, szef działu Crop Protection w BASF. – Innowacje są nadal kluczowym elementem dzisiejszego rolnictwa. To dynamiczny rynek o nieustannie zmieniających się potrzebach i pojawiających się wyzwaniach, dlatego cieszy nas, że wnosimy w niego swój wkład dzięki nowym rozwiązaniom i technologiom – dodaje Heldt.
 
BASF zapowiada, że już w 2019 roku przedstawi światu swoją nową substancję aktywną. Badania nad nią są już na zaawansowanym etapie, dlatego prawdopodobne jest, że te zapowiedzi będą miały pokrycie w rzeczywistości. Nowy fungicyd zawierający tę substancję będzie zwalczał szereg patogenów w wielu roślinach, np. kukurydzy, zbożach, soi oraz uprawach specjalnych.
 
BASF jest czołowym dostawcą zarówno innowacyjnych składników aktywnych, jak i nowych receptur dla herbicydów. Nowa zaawansowana receptura dikamby jest jedną z czołowych innowacji, które wkrótce pojawią się w grupie produktów do zwalczania chwastów. EngeniaTM jest przeznaczona do stosowania w uprawach tolerujących dikambę/glifosat i jest wysoce skutecznym narzędziem umożliwiającym kontrolę odpornych chwastów w uprawach roślin sadzonych rzędami. EngeniaTM oczekuje na rejestrację. Już pod koniec bieżącego roku ma być dostępna w Ameryce.
 
Nowe herbicydy, które cechują się znakomitą kontrolą nad odpornymi chwastami, np. wyczyńcem polnym, w przypadku wielu upraw, powinny trafić na rynek jeszcze przed 2020 rokiem. Ponadto, nowy system tolerujący herbicydy dla ryżu, Provisia™ Rice System, ma pojawić się na rynku w 2017 roku.
 
Portfolio insektycydów firmy BASF powiększa się również dzięki dwóm nowym substancjom, które również mają być dostępne przed 2020 rokiem. Substancje te mają znaczny potencjał komercyjny i są efektem udanej współpracy z innymi partnerami. Składnik bioaktywny, broflanilide, zapewnia nowy sposób działania, który pozwala bardzo skutecznie walczyć ze szkodnikami gryzącymi – co jest największym segmentem na rynku insektycydów – dlatego przeznaczony jest dla roślin sadzonych w rzędach oraz upraw specjalnych, a także dla profesjonalnego rynku produktów do walki ze szkodnikami. Drugi innowacyjny składnik aktywny, Inscalis™, jest skuteczny w walce z owadami, które wkłuwają się do rośliny i ją wysysają, dlatego zapewnia długofalową ochronę przed mszycami, mączlikami, niektórymi konikami polnymi, psyllami i czerwcami. Produkt przeznaczony jest dla roślin sadzonych w rzędach, upraw specjalnych oraz dekoracyjnych. Oba produkty zostaną wprowadzone na kilka rynków na całym świecie.
 
– Choć ceny towarów są niższe, a sektor agrochemiczny spowolnił, mamy pełne przekonanie co do długofalowych trendów globalnych – mówi Heldt. – Potrzebujemy silnego sektora rolniczego, który będzie podstawą rozwoju naszej planety w przyszłości. Jesteśmy w stanie wspierać rolników w dostarczaniu zdrowej i niedrogiej żywności, jeżeli wciąż będziemy inwestować w nowe, zrównoważone rozwiązania zapewniające im wyższe plony. Dlatego będziemy to robić nadal – podsumowuje Heldt.
 
Dział Crop Protection firmy BASF osiągnął w 2015 roku sprzedaż na poziomie przekraczającym 5,8 mld euro, oferując innowacyjne produkty wykorzystywane w uprawie roślin rolnych, trawników i roślin dekoracyjnych, walce ze szkodnikami i sektorze zdrowia publicznego.
 
Źródło: BASF
 
McHale - baner - kwiecień 2024
Axial Syngenta baner
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA




ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.