BASF stawia na Ecovio i Ecoflex

W dziedzinie biologicznie degradowalnych i nadających się do kompostowania tworzyw sztucznych dla rolnictwa BASF skoncentruje się w przyszłości na produktach Ecoflex® i Ecovio®. W związku z tym z dniem 1 czerwca 2010 roku BASF wycofał dodatek Envirocare® dla tzw. oksydegradowalnych tworzyw sztucznych. Envirocare pochodziło z asortymentu firmy Ciba AG i stosowane jest w produkcji mulczów foliowych z polietylenu dla rolnictwa.

Wraz z produktami Ecoflex i Ecovio BASF już od wielu lat oferuje biologicznie degradowalne tworzywa sztuczne do produkcji mulczów foliowych i wielu innych zastosowań. Na koniec 2010 roku planowane jest zwiększenie możliwości produkcyjnych linii produkcyjnej Ecoflex w Ludwigshafen do 60 tys. ton rocznie. W ten sposób można będzie odpowiedzieć na rosnący popyt. Firma BASF postawiła na biologicznie degradowalne tworzywa sztuczne, które zgodnie ze standardami europejskiej normy EN 13432 są w pełni biologicznie degradowalne i nadają się do kompostowania”, wyjaśnia Jürgen Keck, szef globalnego pionu biologicznie degradowalnych tworzyw sztucznych w BASF w Ludwigshafen. “Standardy te są istotne z naszego punktu widzenia. Wymagają one określonych właściwości ekologicznych, które nasze produkty mogą zaoferować”.

W określonych warunkach biologicznie degradowalne tworzywa sztuczne rozkładają się całkowicie, a produktami tego rozkładu są woda, dwutlenek węgla i biomasa. W dyskusji na temat ekologicznych tworzyw sztucznych ich biologiczna degradowalność i możliwość kompostowania przedstawiają bardzo szczególny pożytek znajdujący zastosowanie nie tylko w rolnictwie, ale także w opakowaniach artykułów spożywczych oraz ekologicznych workach na odpady.
Źródło: BASF

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności