BASF otwiera Centrum Badawczo-Rozwojowe w Mumbaju (Indie)

BASF otworzyło Centrum Badawczo-Rozwojowego w Thane położonym na terenie okręgu Navi Mumbai (Indie). Działalność placówki skupi się na zagadnieniach w zakresie syntezy organicznej, badań nad zaawansowanymi procesami i formulacjami, nowoczesnych rozwiązań chemicznych dla rolnictwa i modelowania molekularnego. Obiekt, którego wstępny koszt budowy szacuje się na 2 mln euro, stworzony został przez firmę należącą do Grupy – BASF Chemicals India Pvt Ltd. W pierwszej fazie działania nowej placówki pracę znajdzie tam ponad 60 naukowców.

Stworzenie Centrum Badawczo-Rozwojowego w okręgu Navi Mumbai jest kolejnym etapem w strategii globalizacji działalności badawczo-rozwojowej firmy BASF. Do 2020 roku 50% naszych badań planujemy przeprowadzać poza granicami Europy – z czego ¼ w regionie Azji i Pacyfiku – powiedział dr Harald Lauke, prezes działu badawczego Biological & Effect Systems firmy BASF. – Dzięki działalności badawczej w Mumbaju będziemy mogli pracować bezpośrednio z wieloma utalentowanymi naukowcami z Indii, a także zbliżyć się do strategicznego celu, jakim jest tworzenie innowacyjnych rozwiązań w regionie Azji i Pacyfiku dla regionu Azji i Pacyfiku oraz całego świata. Aktualnie rozważamy także dalsze możliwości inwestycji w działalność badawczo-rozwojową w regionie Azji i Pacyfiku, w tym na terenie Indii.
Badania napędzane potrzebami rynku stanowią podstawę globalnej strategii firmy BASF ‘We Create Chemistry’, dlatego też dążymy do rozszerzenia naszej sieci badawczo-rozwojowej w Azji. Dzięki naszemu unikalnemu połączeniu wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu chemii oraz nowej i poprawionej polityce badawczo-rozwojowej jesteśmy dobrze przygotowani do jeszcze bliższej współpracy z naszymi klientami w regionie i na całym świecie. Możemy pomóc im podejmować kolejne wyzwania i opracowywać zrównoważone rozwiązania – powiedział Gops Pillay, prezes firmy BASF dla regionu ASEAN, Południowo-Wschodniej Azji oraz Australii/Nowej Zelandii.
W ostatnim czasie firma BASF w ramach działalności związanej ze środkami ochrony roślin uruchomiła stację badań agronomicznych i pola doświadczalne w miejscowości Pune, niedaleko Mumbaju. – Dla firmy BASF Indie są kluczowym rynkiem z silną bazą naukową. Poprzez rozszerzenie naszej działalności badawczo-rozwojowej w regionie, możemy wspólnie czynić postępy wykraczające poza zakres obecnych rozwiązań – powiedział dr Raman Ramachandran, prezes firm należących do grupy BASF w Indiach, przewodniczący regionu South Asia.
W 2013 roku firma BASF kontynuowała ekspansję swoich ośrodków badawczo-rozwojowych na całym świecie, zwłaszcza w Azji i Ameryce Północnej. Poprzez inwestycje w badania, których wartość sięga 1,8 mld euro, z grupą 10,650 utalentowanych pracowników na całym świecie oraz portfelem badawczym zawierającym ponad 3000 projektów prowadzonych w skali globalnej, firma BASF oferuje rozwiązania chemiczne dla niemal wszystkich gałęzi przemysłu. Firma BASF w ostatnim roku zgłosiła ponad 1300 nowych patentów na całym świecie.
Dzięki placówkom w Mangalore i Mumbaju, które należą do Globalnej Platformy Technologicznej, firma BASF w Indiach utrzymuje silną pozycję na polu badawczo-rozwojowym. Strategiczna lokalizacja obiektów pozwala na bliższą współpracę z klientami i zakładami produkcyjnymi. Centra łączą pracę zespołów badawczych, rozwojowych i biznesowych w jednym miejscu.
(Źródło: BASF)
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności