fbpx
Strona głównaFirmy i produktyBASF - najbardziej renomowanym przedsiębiorstwem chemicznym na świecie

BASF – najbardziej renomowanym przedsiębiorstwem chemicznym na świecie

BASF jest najbardziej renomowanym przedsiębiorstwem chemicznym na świecie – takie są wyniki ankiety amerykańskiego magazynu gospodarczego FORTUNE. N

W rankingu Worlds Most Admired Companies” firma BASF zajmuje pierwsze miejsce w gronie przedsiębiorstw z branży chemicznej, poprawiając tym samym swój zeszłoroczny wynik o jedną pozycję. Branżowi eksperci przyznali firmie BASF pozycję lidera w przemyśle chemicznym w ośmiu z ogólnej liczby dziewięciu kategorii. Do kategorii tych zaliczały się między innymi jakość produktu i obsługi, innowacje, globalna konkurencyjność, wypłacalność finansowa oraz jakość zarządzania.

We współpracy z Hay Group, magazyn FORTUNE wybrał do rankingu około 700 przedsiębiorstw z całego świata. W ankiecie wzięło udział ponad 4 tysiące menedżerów i pracowników zajmujących stanowiska kierownicze.

Bliższe informacje na temat ankiety podane są na stronie internetowej www.money.cnn.com/magazines/fortune/mostadmired/2009

Wrp.pl/BASF

O firmie BASF
BASF jest światowym liderem wśród przedsiębiorstw chemicznych: The Chemical Company. Paleta produktów sięga od chemikaliów, tworzyw sztucznych i produktów uszlachetniających po środki ochrony roślin oraz nieprzetworzoną ropę i gaz. BASF pomaga poprawić skuteczność swoich klientów w niemal wszystkich branżach. Dzięki wysokiej jakości produktom i inteligentnym rozwiązaniom firma przyczynia się do znajdowania odpowiedzi na globalne wyzwania, takie jak ochrona klimatu, wydajność energetyczna, żywienie i mobilność. BASF zatrudnia 97.000 pracowników i osiągnął w 2008 roku obroty w wysokości ponad 62 miliardów euro. Firma BASF jest notowana na giełdach we Frankfurcie (BAS), Londynie (BFA) i Zurychu (AN). Bliższe informacje na temat BASF znajdą Państwo na stronie internetowej www.basf.com”

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.