BASF – najbardziej renomowanym przedsiębiorstwem chemicznym na świecie

BASF jest najbardziej renomowanym przedsiębiorstwem chemicznym na świecie – takie są wyniki ankiety amerykańskiego magazynu gospodarczego FORTUNE. N

W rankingu Worlds Most Admired Companies” firma BASF zajmuje pierwsze miejsce w gronie przedsiębiorstw z branży chemicznej, poprawiając tym samym swój zeszłoroczny wynik o jedną pozycję. Branżowi eksperci przyznali firmie BASF pozycję lidera w przemyśle chemicznym w ośmiu z ogólnej liczby dziewięciu kategorii. Do kategorii tych zaliczały się między innymi jakość produktu i obsługi, innowacje, globalna konkurencyjność, wypłacalność finansowa oraz jakość zarządzania.

We współpracy z Hay Group, magazyn FORTUNE wybrał do rankingu około 700 przedsiębiorstw z całego świata. W ankiecie wzięło udział ponad 4 tysiące menedżerów i pracowników zajmujących stanowiska kierownicze.

Bliższe informacje na temat ankiety podane są na stronie internetowej www.money.cnn.com/magazines/fortune/mostadmired/2009

Wrp.pl/BASF

O firmie BASF
BASF jest światowym liderem wśród przedsiębiorstw chemicznych: The Chemical Company. Paleta produktów sięga od chemikaliów, tworzyw sztucznych i produktów uszlachetniających po środki ochrony roślin oraz nieprzetworzoną ropę i gaz. BASF pomaga poprawić skuteczność swoich klientów w niemal wszystkich branżach. Dzięki wysokiej jakości produktom i inteligentnym rozwiązaniom firma przyczynia się do znajdowania odpowiedzi na globalne wyzwania, takie jak ochrona klimatu, wydajność energetyczna, żywienie i mobilność. BASF zatrudnia 97.000 pracowników i osiągnął w 2008 roku obroty w wysokości ponad 62 miliardów euro. Firma BASF jest notowana na giełdach we Frankfurcie (BAS), Londynie (BFA) i Zurychu (AN). Bliższe informacje na temat BASF znajdą Państwo na stronie internetowej www.basf.com”