BASF inwestuje w Wielkopolsce

BASF, wiodąca firma chemiczna na świecie, otwiera w Śremie dwa nowe Zakłady Poliuretanów i Chemii Budowlanej w Polsce. W uroczystości, która rozpocznie się 7 października 2010 roku o godz. 11.00, udział weźmie Marek Woźniak – Marszałek Województwa Wielkopolskiego, a także Ambasador Niemiec – Rüdiger Freiherr von Fritsch.

Lokalizacja inwestycji tak potężnego światowego koncernu w Wielkopolsce po raz kolejny dowodzi tego, że zagraniczni inwestorzy dostrzegają i doceniają przyjazny klimat oraz dobre warunki do prowadzenia tutaj biznesu. To także dobra prognoza na przyszłość dla regionu i potwierdzenie, że Wielkopolska może liczyć na kolejnych inwestorów, a co za tym idzie stały wzrost atrakcyjności i konkurencyjności regionu.

Stabilny wzrost, dbałość o pracowników i środowisko oraz integracja firmy ze społecznością lokalną to podstawy zrównoważonego rozwoju i sukcesu koncernu BASF. Zakład BASF Polska Dział Chemii Budowlanej jest częścią spółki BASF Polska z siedzibą w Warszawie, w której poza działem chemii budowlanej jest także m.in. Dział Agro, Dział Domieszek do Betonu, Dział Chemikaliów. Fabryka w Śremie produkuje suche zaprawy budowlane (tynki, kleje do glazury, fugi, wylewki, itp.). Drugi Zakład BASF Poliuretany Polska, jest częścią spółki BASF, zajmującej się produkcją i sprzedażą poliuretanów, służących jako półprodukty do przemysłu chłodniczego (izolacje lodówek), obuwniczego (buty sportowe), budowlanego (pianki poliuretanowe do izolacji), samochodowego (pianki do produkcji kokpitów, kierownic i wyposażenia aut).

Wrp.pl na podst UMWW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności