BASF interaktywnie

BASF rozszerza zakres usług interaktywnych dla społeczności rolniczej na całym świecie.

Firma BASF ogłosiła dzisiaj plany rozszerzenia swoich usług oraz inicjatyw dla plantatorów i specjalistów w dziedzinie agronomii na całym świecie. Inwestycja warta kilkadziesiąt milionów euro przyczyni się do rozwoju unikalnych, zintegrowanych narzędzi informatycznych, które będą wspierały rolników w zakresie podejmowania decyzji agronomicznych i biznesowych oraz poprawią komunikację ze społecznością rolniczą na całym świecie. Do końca 2014 roku firma planuje uruchomienie pierwszych narzędzi zintegrowanych na kluczowych rynkach rolnych w skali globalnej.
Działalność rolna, pomimo że staje się coraz bardziej złożona, to jej poszczególne elementy są ze sobą coraz bardziej powiązane. Dlatego plantatorzy potrzebują coraz bardziej zaawansowanych technologii do podejmowania precyzyjnych i skutecznych działań – powiedział Markus Heldt, prezes działu BASF Crop Protection. – To dla nas strategiczny obszar działalności w skali globalnej i zdajemy sobie sprawę, że tego typu usługi oraz inicjatywy mają wyjątkowe znaczenie dla naszych klientów.
Dzięki tej inwestycji firma BASF rozwija swoje podejście do otwartych innowacji oferując możliwość korzystania z dynamicznej sieci społecznościowej dla rolników, badaczy i specjalistów w dziedzinie agronomii.  Firma BASF uruchomi również nowe narzędzia do wykonywania pomiarów na polach oraz prowadzenia dokumentacji , które pomogą w tworzeniu raportów i podejmowaniu decyzji.
Inicjatywa ta jest ekscytującym wyzwaniem, które daje nam możliwość wykorzystania potencjału danych agronomicznych zgromadzonych na globalnej platformie – powiedział Robert Blackburn, Prezes działu BASF Information Services and Supply Chain Operations. – Nie zaczynamy od zera, nasz doświadczony zespół wykorzystuje najnowocześniejsze procesy, narzędzia i infrastrukturę.
W ramach tej inwestycji firma BASF nawiązuje współpracę strategiczną z dostawcami usług rolnych ze szczególnym naciskiem na obszary takie jak zarządzanie danymi, analiza predykcyjna i przetwarzanie informacji.
(Źródło: BASF)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności