fbpx
Strona głównaPozostałeBASF i Monsanto podjęły współpracę

BASF i Monsanto podjęły współpracę

BASF i Monsanto ogłosiły 21.03.2007 r. długoterminową współpracę w zakresie prac badawczo-rozwojowych i komercjalizacji w dziedzinie biotechnologii roślin, która skoncentruje się na rozwoju roślin wysokoplonujących, bardziej odpornych na niekorzystne warunki środowiskowe, takie jak susza.

W okresie współpracy, spółki zapewnią wspólny budżet na poziomie 1,5 miliarda USD/1,2 miliarda EUR na sfinansowanie specjalistycznych badań nad rozwojem cech zapewniających wysokie plony i tolerancję na trudne warunki u takich roślin jak kukurydza, soja, bawełna oraz rzepak. Współpraca obejmie obecne i planowane programy dotyczące zwiększenia wysokości plonów i tolerancji na trudne warunki. W jej zakres wejdą przedsięwzięcia opracowane przez niezależne działy badań i rozwoju w dziedzinie biotechnologii roślin w każdej ze spółek. Pierwsze produkty będące wynikiem współpracy mają być wprowadzone na rynek na początku następnej dekady.

– Jesteśmy ogromnie zadowoleni z nawiązania współpracy z firmą Monsanto, która jest silnym partnerem o wyjątkowym potencjale – stwierdził Peter Oakley, członek Zarządu BASF odpowiedzialny za dział Produktów dla Rolnictwa oraz Żywienia – Jest to duży krok naprzód w kierunku zapewnienia rolnikom roślin dających wysokie plony, co pomoże im w zaspokojeniu rosnącego popytu ze strony przemysłu spożywczego, jak również segmentu energii odnawialnych.

– Cieszymy się z możliwości współpracy z BASF, co zwiększy nasze możliwości w zakresie identyfikacji i komercjalizacji nowych cech genetycznych, które mogą zapewnić istotną wartość dodaną dla rolników – powiedział Robb Fraley, dyrektor naczelny ds. technologii i zastępca prezesa Zarządu Monsanto.

opr. Redkacja

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.