BASF i japońskie akumulatory

Firma BASF otworzyła laboratorium badawcze oraz Centrum Technologii Użytkowych dla materiałów akumulatorowych w Amagasaki (Japonia).

Obiekt znajdujący się na terenie Inkubatora Badawczego w Amagasaki (ARIC), jest pierwszą placówką firmy BASF w regionie Azji i Pacyfiku łączącą funkcję ośrodka badawczego (R&D) z centrum technologii użytkowych.
Laboratorium, jako element międzynarodowej sieci R&D firmy BASF, będzie koncentrować swoje działania badawcze na elektrolitach i materiałach elektrodowych dla wysokowydajnych akumulatorów litowo-jonowych wykorzystując przy tym platformy technologiczne z całego świata. Ponadto w laboratorium w Amagasaki wspólnie z japońskimi klientami prowadzone będą programy rozwojowe, co pozwoli szybciej odpowiadać firmie BASF na potrzeby klientów w Japonii.
Japonia jest jednym z przodujących państw w zakresie produkcji i rozwoju produktów akumulatorowych. Amagasaki w rejonie Kansai jest idealnym miejscem dla nowego laboratorium materiałów akumulatorowych. Obecność w Japonii zbliża nas do klientów i pomaga lepiej odpowiadać ich potrzebom – stwierdził dr Joerg-Christian Steck, dyrektor reprezentatywny i prezes firmy BASF Japan.
Łączna wartość inwestycji związanej z budową nowego obiektu w Amagasaki, w którym znajdują się nowe biura i laboratoria o łącznej powierzchni 600 metrów kwadratowych, wynosi kilka milionów euro. W laboratorium prowadzone będą działania związane z syntezą organiczną i nieorganiczną, analizą i testami elektrochemicznymi w obrębie jednej grupy. Ułatwia to zrozumienie w jaki sposób różne materiały, takie jak np. elektrody i elektrolity, współdziałają ze sobą w ramach zastosowań akumulatorowych, co pozwala tym samym dokonywać optymalizacji pod kątem materiałów. Poza tym, firma BASF czerpać będzie korzyści w związku ze wzrostem synergii związanych z  działalnością istniejących zespołów badawczych BASF, które prowadzą badania nad ogniwami fotowoltaicznymi i materiałami elektronicznymi.
Więcej informacji pod adresem: www.catalysts.basf.com/batterymaterials.
(wrp.pl, źródło: BASF)