fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychBardzo dobre zbiory w Kanadzie będą rzutowały na ceny rzepaku

Bardzo dobre zbiory w Kanadzie będą rzutowały na ceny rzepaku

To był dobry sezon dla kanadyjskich farmerów uprawiających rzepak i pszenicę. Po zeszłorocznej suszy, która miała niebagatelny wpływ na zbiory zbóż i rzepaku w tym kraju, tegoroczna aura była wyjątkowo łaskawa i pozwoliła zebrać obfite plony. 

Kanada jest pierwszym na świecie eksporterem rzepaku i trzecim pszenicy. Tegoroczne zbiory zbiory pszenicy w tym kraju oszacowano na 34,6 mln ton czyli o 55 proc. więcej niż w zeszłym sezonie. Z kolei plony rzepaku mają wynieść w tym sezonie 19,5 mln ton, czyli o 42 proc. więcej niż w ubiegłym roku.

Statistics Canada przedstawiło szacunki na podstawie zdjęć satelitarnych i danych pogodowych zarejestrowanych do 31 lipca, jednak jest prawdopodobne, że plony pszenicy i rzepaku biorąc pod uwagę sierpniową aurę jeszcze się poprawiły.

Wiadomość o szacunkach kanadyjskich zbiorów już znalazła odzwierciedlenie na światowych giełdach. Cena rzepaku w Winnipeg spadła wczoraj o 2,02 proc. do 838,5 dolarów kanadyjskich, zaś na paryskim Matifie o 1,31 proc. do 621 EUR/t.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.