Bank BGŻ pomaga dzielić się wielkanocną radością

Ruszyła wielkanocna akcja lokalnej pomocy Banku BGŻ. Pracownicy placówek BGŻ zlokalizowanych w małych miejscowościach w regionach dotkniętych ubóstwem postanowili wesprzeć najbardziej potrzebujących mieszkańców i przekazać bony towarowo – żywieniowe SODEXHO o łącznej wartości 24 tys. zł.

Lokalne organizacje i ośrodki pomocy społecznej, będące najbliżej mieszkańców pomogły im dokonać wyboru najbardziej potrzebujących osób i instytucji. Kielce, Staszów, Tarnobrzeg, Bochnia, Opole Lubelskie, Lubartów to tylko kilka z ponad 16 placówek banku, które zdecydowały się włączyć w akcję.
Święta Wielkanocne są czasem rodzinnym, czasem radości, ale też okazją do refleksji. To też dobra okazja, aby wyciągnąć pomocną dłoń. Każde najdrobniejsze nawet wsparcie, ma ogromną wartość, jest chwilą podarowaną drugiemu człowiekowi w naszym codziennym zabieganym życiu” – mówi Andrzej Niewiadomski, dyrektor oddziału Banku BGŻ w Lubartowie.
Świąteczna akcja placówek Banku BGŻ jest, obok wolontariatu pracowniczego oraz systemu darowizn lokalnych, tylko jednym z wielu lokalnych programów zaangażowania społecznego, jakie instytucja prowadzi. Bank BGŻ bowiem, jako partner lokalnych społeczności, pragnie być dla nich wsparciem podczas szczególnych wydarzeń, jakimi jest okres wielkanocny, ale także i na co dzień. Dlatego też długofalowe wspieranie lokalnych społeczności w dążeniu do ich rozwoju jest jednym z priorytetów strategii społecznej odpowiedzialności biznesu Banku BGŻ realizowanej od 2008 r.”