fbpx
Strona głównaPolecamyFilmy rolnicze YTBalazs: Komisja Europejska zafundowała nam problem nadmiaru zbóż, nie może teraz umyć...

Balazs: Komisja Europejska zafundowała nam problem nadmiaru zbóż, nie może teraz umyć rąk [video]

Jakże odmienny przebieg miało dzisiaj spotkanie ministrów rolnictwa z udziałem komisarza Wojciechowskiego wobec spotkania spotkania zeszłorocznego w ramach Europejskiego Forum Rolniczego. Zupełnie zrozumiała gorycz kipiała wręcz z rolników, a chyba najlepiej obecną sytuację podsumował były minister rolnictwa Artur Balazs.

Już dawno jaja nie leciały w stronę ministra rolnictwa. Ba, jakiegokolwiek ministra. Dzisiaj takie wydarzenie miało miejsce. Można dyskutować na temat metod demonstracji, jednak trudno się nie zgodzić, że fatalne nastroje są zupełnie zrozumiałe. Będziemy sukcesywnie publikować materiały dotyczące tegorocznego EFR, jednak jeden z głosów podczas dzisiejszej dyskusji wydawał nam się szczególnie trafny.

– Polska sobie sama nie poradzi ze zbożem z Ukrainy. Ten problem nam Unia Europejska zafundowała otwierając granice. Unia musi w tej chwili przyjąć na siebie odpowiedzialność za zagospodarowanie tego zboża. Otwierając granicę z państwem takim jak Ukraina trzeba było mieć świadomość, że nadmiar zboża dotknie przede wszystkim Polski. I w tej chwili skala tego nadmiaru jest ponad nasze możliwości; magazyny są zasypane. Nie może Komisja Europejska umyć rąk od rozwiązania problemu nadwyżki zboża, bo to ona nam ten problem zafundowała – mówił dzisiaj, a właściwie apelował do komisarza Wojciechowskiego Artur Balazs.

4 KOMENTARZE

  1. UE ma tu nie wiele do rzeczy to pis gwarantował że zboże z Ukrainy tylko przepływa przez Polskę i na pewno tu nie zostaje. To pis namawiał do magazynowania obiecując podwyżki, więc niech teraz pis odkupi zboże za partyjne pieniądze za ceny jakie obiecywał a zysk z odsprzedaży może np przeznaczyć na tvp zamiast subwencji

  2. Chcieliście uni to macie! Już się skończyły polskie rządy!! Teraz dyrektywy skorumpowanej UE, są ważniejsze , i nie będą patrzeć na polskich rolników, bo co tam produkcja 6 mln ton pszenicy ,przy 60 mln ton z Ukrainy, których właścicielami są zachodnie korporacje rolne których udziałowcami są wysocy rangą politycy PE!! I to oni ustanawiają prawo dla swoich interesów a nie dla biedaków takich jak Polska, Rumunia , Słowacja!!! Można odnieść wrazenie że ta cała wojna na Ukrainie to też ustawka, bo mimo groteskowych sankcji na rosję ,ropa z Rosji zalewa nadal całą europę, Ukraina w wojnie a jej obywatele prowadzą w jak najlepszym porządku własne prywatne interesy!! Pieniądz robi pieniądz, pieniądz załatwi wszystko nawet zniesienia ceł!!

    • Widzę że że zwolennik pis . To unia pilnuje polskiej granicy nie tu nawaliły polskie służby graniczne zamiast kontrować co się dzieje ze zbożem wjeżdzajacym do nas olały to, nawet po informacjach rolników że zboże zamiast trafić do portów zostaje w Polsce. Odrazu powinni wprowadzić system pobierania kaucji to uszczelniłoby granice, bo dla cwaniaczków taniej jest sprzedać zboże tuż za granicą niż transportować przez pół polski do portów .

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.