Badania statystyczne zakresu rolnictwa

W dniach od 3 do 20 listopada 2015 roku na terenie całej Polski ankieterzy Głównego Urzędu Statystycznego przeprowadzać będą badanie statystyczne plonów niektórych ziemiopłodów rolnych.

Udział w badaniach rolnicy mogą wziąć też samodzielnie wypełniając formularz przez Internet w dniach 03-05 listopada 2015 r., (w tych dniach formularz będzie dostępny na stronie internetowej GUS ) oraz rozmawiając z telemarketerem w trakcie wywiadu telefonicznego w dniach 06-20 listopada 2015 r.

Jak udało się nam ustalić tożsamość telemarketera można potwierdzić dzwoniąc na numer infolinii:  22 279 99 99  czynny w godzinach 8-18.

Badania statystyczne rolnictwa dotyczą ocen poszczególnych elementów produkcji „będącej w toku” i wymagają dużej wiedzy specjalistycznej. Znaczna część informacji jak podkreśla GUS budowana jest na podstawie ocen ekspertów terenowych (rzeczoznawców gminnych, wojewódzkich i szczebla centralnego) oraz aktualnych informacji o bieżącej sytuacji w rolnictwie.

– Rzeczoznawcy wszystkich szczebli współpracujący z GUS posiadają szeroką wiedzę rolniczą i wieloletnie doświadczenie. Rzeczoznawcy gminni i wojewódzcy rekrutują się przede wszystkim z Ośrodków Doradztwa Rolniczego oraz urzędów miast/gmin, są osobami charakteryzującymi się także zaufaniem społecznym na terenie, na którym prowadzą swoje obserwacje i dokonują szacunków. Rzeczoznawcami szczebla centralnego są pracownicy jednostek naukowo-badawczych, członkowie organizacji rolniczych oraz rolnicy (plantatorzy) będący bezpośrednio zaangażowani w działalność rolniczą lub mający bliski z nią kontakt – informuje Główny Urząd Statystyczny.

 Szacunki rzeczoznawców w połączeniu z wynikami badań reprezentacyjnych oraz sprawozdawczości, pozwalają uzyskać wysokiej jakości, obiektywne dane z zakresu produkcji roślinnej i zwierzęcej. Wyniki badań, prognoz i szacunków wspartych wiedzą ekspercką doradców i naukowców w obszarze rolnictwa, są udostępniane przez GUS w postaci informacji sygnalnych oraz są przekazywane do organizacji międzynarodowych (FAO, Eurostat).

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności