fbpx
Strona głównaFirmy i produktyAzot prosto z powietrza

Azot prosto z powietrza

BlueN – produkt mikrobiologiczny, który dostarcza roślinom azot z powietrza to nowość w ofercie firmy Chemirol, którą zaprezentowano podczas konferencji prasowej 3 marca.

BlueN zawiera naturalnie występujący szczep metylobakterii. Po aplikacji w formie oprysku nalistnego preparat wnika do wnętrza roślin przez aparaty szparkowe, a następnie swobodnie przemieszcza się wewnątrz tkanek zasiedlając głównie część nadziemną.

Bakterie Metylobactrium symbioticum tworzą kolonie o różowym kolorze, które absorbują długie fale światła. Dzięki czemu rośliny mogą wykorzystać go więcej i wykazują większą aktywność fotosyntetyczną. Bakterie BlueN, tak, jak bakterie azotowe przy użyciu nitrogenazy przekształcają azot atmosferyczny w formę dostępną dla roślin.

BlueN dostarcza od 30 do 70 kg azotu roślinom, pozwalając w ten sposób optymalizować koszty nawożenia. W uprawach roślin rolniczych BlueN zaleca się stosować w ilości 333 g/ha, zalecana ilość cieczy roboczej od 100 do 250 l. Produkt jest łatwy w stosowaniu i przechowywaniu (można go przechowywać do 2 lat). W gatunkach rolniczych BlueN termin stosowania przypada, gdy przynajmniej połowa powierzchni uprawowej jest zakryta przez roślinę uprawną. Preparat jest zalecany w wielu rodzajach upraw i mieszać z innymi środkami ochrony roślin.

Producentem BlueN jest Corteva Agroscience, która powierzyła dystrybucję tego produktu firmie Chemirol.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.