fbpx

Azot prosto z powietrza

BlueN – produkt mikrobiologiczny, który dostarcza roślinom azot z powietrza to nowość w ofercie firmy Chemirol, którą zaprezentowano podczas konferencji prasowej 3 marca.

BlueN zawiera naturalnie występujący szczep metylobakterii. Po aplikacji w formie oprysku nalistnego preparat wnika do wnętrza roślin przez aparaty szparkowe, a następnie swobodnie przemieszcza się wewnątrz tkanek zasiedlając głównie część nadziemną.

Samasz loteria - baner

Bakterie Metylobactrium symbioticum tworzą kolonie o różowym kolorze, które absorbują długie fale światła. Dzięki czemu rośliny mogą wykorzystać go więcej i wykazują większą aktywność fotosyntetyczną. Bakterie BlueN, tak, jak bakterie azotowe przy użyciu nitrogenazy przekształcają azot atmosferyczny w formę dostępną dla roślin.

BlueN dostarcza od 30 do 70 kg azotu roślinom, pozwalając w ten sposób optymalizować koszty nawożenia. W uprawach roślin rolniczych BlueN zaleca się stosować w ilości 333 g/ha, zalecana ilość cieczy roboczej od 100 do 250 l. Produkt jest łatwy w stosowaniu i przechowywaniu (można go przechowywać do 2 lat). W gatunkach rolniczych BlueN termin stosowania przypada, gdy przynajmniej połowa powierzchni uprawowej jest zakryta przez roślinę uprawną. Preparat jest zalecany w wielu rodzajach upraw i mieszać z innymi środkami ochrony roślin.

Producentem BlueN jest Corteva Agroscience, która powierzyła dystrybucję tego produktu firmie Chemirol.

Dekalb Bayer - baner
Baner Agrosimex Alaska
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.