Axial na owies głuchy! Thiovit Jet – nowość od Syngenty!

Syngenta® Crop Protection Sp. z o.o. Uzyskała zapowiadaną oficjalną rejestrację na owies głuchy dla preparatu AXIAL® 100 EC oraz zarejestrowała nowy preparat – THIOVIT® Jet – nalistny nawóz siarkowy wpływający korzystnie na metabolizm roślin, jak i wykazujący właściwości fitosanitarne (grzybobójcze).

Wprowadzony w ostatnim czasie przez Syngenta® Crop Protection herbicyd Axial® 100 EC to nowy standard w zwalczaniu chwastów jednoliściennych. Wyjątkowość preparatu wyznacza zawarta w nim substancja aktywna pinoxaden, która sprawia że Axial® 100 EC jest doskonałym rozwiązaniem na najtrudniejsze do zwalczenia chwasty jednoliścienne, takie jak miotła zbożowa czy owies głuchy.

Uzyskana rejestracja to bardzo dobra informacja dla rolników. Doskonałe właściwości preparatu gwarantują wysoką skuteczność na owies głuchy w bardzo przystępnej cenie. Rozszerzenie rejestracji preparatu Axial® 100 EC to swoisty krok naprzód w technologii zwalczania tego uciążliwego chwastu w Polsce.

Rolnicy mogą dostosować termin zastosowania Axial® do dogodnych dla siebie warunków. Herbicyd można bowiem stosować od fazy 2-3 liści zbóż, aż do momentu liścia flagowego zbóż. Od chwili pojawienia się na rynku preparat stosowany jest we wszystkich gatunkach i formach zbóż (wyłączając uprawy owsa i mieszanek zbożowych z udziałem owsa). Adiuwant Adigor® 440 EC, polecany razem z herbicydem Axial® 100 EC czyni produkt niemal niezależnym od warunków pogodowych. Deszcz po niecałej godzinie po zabiegu nie obniża skuteczności preparatu. Ogromne znaczenie ma też niezależność skuteczności preparatu Axial®100 EC od temperatury. To przede wszystkim brak negatywnego wpływu przymrozków zdarzających się w czasie zabiegów herbicydowych.
Axial® 100 EC jest chętnie wybierany przez plantatorów zbóż, którym zależy na uzyskiwaniu wysokich plonów z łanów o doskonałej kondycji. Herbicyd jest całkowicie bezpieczny dla rośliny uprawnej. Nie powoduje uszkodzeń, przebarwień i zahamowania wzrostu. Nie zalega w glebie, więc nie posiada negatywnego wpływu na rośliny uprawiane następczo ,takie jak rzepak, burak czy wysiewana w poplonach gorczyca. Axial® 100 EC to pewna i szybka interwencja. Zahamowanie wzrostu chwastów następuje kilka godzin po zabiegu. Całkowite zasychanie po 2-3 tygodniach.

Syngenta zarejestrowała nowy preparat – THIOVIT® Jet – nalistny nawóz siarkowy wpływający korzystnie na metabolizm roślin jak i wykazujący właściwości fitosanitarne (grzybobójcze).

THIOVIT® Jet to najwyższej jakości siarka do nalistnego stosowania w roślinach rolniczych, warzywnych i sadowniczych. Siarka jest makroelementem, który w roślinie wchodzi w skład wielu związków organicznych i nieorganicznych. Pełni ważne funkcje w metabolizmie roślin. Zwiększa efektywność nawożenia azotem oraz ma korzystny wpływ na zawartość i jakość białka w roślinie. Znana jest też ze swoich właściwości fitosanitarnych (grzybobójczych).

THIOVIT® Jet to:
Łatwe przygotowanie oprysku dzięki:
– Doskonałej rozpuszczalności w wodzie,
– Braku pylenia,
– Dobrej mieszalności z innymi produktami,
– Łatwemu odmierzaniu produktu.
Optymalne wnikanie pierwiastka do wnętrza rośliny dzięki:
– Wyrównanej i zoptymalizowanej wielkość cząsteczek siarki zapewniającej kompatybilność z opryskaną rośliną,
– Zawartości składników pomocniczych zapewniających dobre pokrycie liści i zabezpieczenie przed zmywaniem przez deszcz.

THIOVIT® Jet jest doskonałym preparatem do takich upraw jak:
– Drzewa i krzewy owocowe
– Warzywa kapustne – kapusta, kalafior, brokuł
– Warzywa – marchew, pomidor, ogórki, cebula
– Rzepak
– Zboża
– Kukurydza
Może być zastosowany w każdej roślinie uprawianej na glebie ubogiej w siarkę.
Źródło: Syngenta Crop Protection Sp. z o.o.