Axial Flow serii 130 – nowości CASE IH na AGRO SHOW

Podczas zbliżającej się edycji AGRO SHOW w Bednarach firma CASE przedstawi kilka nowości, a wśród nich ulepszenia wprowadzone w kombajnach Axial Flow serii 130. Najwazniejsze kwestie zmian dotyczą kabiny, monitora AFS Pro 700, telematyki, zespołów żniwnych i układu wspomagania napędu jezdnego.

Kabina
Duża, przestronna i wygodna kabina została wyposażona w wielofunkcyjną dźwignię sterowania, prawą konsolę, schowki, reflektory oraz przenośną lodówkę. Ergonomiczny układ elementów
sterowania zapewnia niemeczącą obsługę, jak zapewnia producent. Przyciski sterowania napędem zostały podniesione i wyprofilowane, aby ułatwić ich rozróżnianie dotykiem i tym samym zwiększyć komfort pracy operatora. Widoczność została zwiększona dzięki zwiększeniu przeszkolonej powierzchni kabiny do ponad 6,3 m². Pracę w nocy ułatwiają reflektory stadionowe. W wyposażeniu seryjnym dostępna jest kabina „Comfort”, a opcjonalnie kabina „Luxury”. 
Monitor AFS Pro 700
Wyświetlacz na słupku A nadal jest standardowym monitorem maszyny. Aby móc korzystać z układu prowadzenia lub mapowania plonu konieczne jest zamówienie monitora AFS Pro 700. Przy zamówieniu monitora AFS wyświetlacz w słupku A staje się zbędny. Wszystkie funkcje maszyny można obsługiwać na tym monitorze, analogicznie jak w kombajnach serii 230.
Wspólny interfejs użytkownika we wszystkich kombajnach serii 130.
Systemy agrotechniki precyzyjnej
Nowy odbiornik 372 zastępuje odbiorniki AFS 252 i 262. Oprócz amerykańskiego systemu GPS
wykorzystuje on również system satelitów systemu GLONASS. Jak podaje dział wsparcia technicznego GLONASS, nastąpiła znaczna poprawa stabilności w obszarach krytycznych. Nowy odbiornik widzi też niemal dwukrotnie więcej satelitów w porównaniu z GPS. Wzornictwo, wymiary, punkty montażowe i przyłącza elektryczne pozostały bez zmian i są takie same jak w poprzednim AFS 262.
(red)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności