Awans Mlekpolu na liście 2000

Spółdzielnia Mleczarska MLEKPOL jest największą firmą branży mleczarskiej w kraju – wynika z Listy 2000 opublikowanej przez dziennik Rzeczpospolita. W klasyfikacji ogólnej MLEKPOL awansował na liście o jedno oczko- na pozycję 150.

Spółdzielnia Mleczarska MLEKPOL awansowała o jedno oczko na Liście 2000 Rzeczpospolitej – zestawieniu największych polskich firm- uplasowała się na 150 pozycji (ubiegłoroczne miejsce na liście to 151). Przychód MLEKPOLu ze sprzedaży w 2008 roku wyniósł ponad 1 mld 933 mln zł.

Tym samym, MLEKPOL jest najwyżej sklasyfikowaną firmą mleczarską na liście. W gronie 25 największych podmiotów branży spożywczej MLEKPOL znajduje się na 5 pozycji – wyprzedza m. in. Danone, Mlekovitę i Zott. Cztery pierwsze miejsca największych firm branży spożywczej zajmują: Sokołów SA GK, Nestle Polska, Zakłady Tłuszczowe Kruszwica oraz Cargill Polska. Natomiast czołówkę na całej Liście 2000 stanowią: Orlen, Grupa Metro Polska oraz PGE Polska Grupa Energetyczna.

MLEKPOL to największa spółdzielnia mleczarska. Posiada ponad 35% udziału w polskim rynku mleka UHT. Skupuje i przerabia 13% pozyskiwanego w kraju surowca. Najbardziej znane marki MLEKPOLu to Łaciate, Milko i Mazurski Smak. Spółdzielnię tworzy 12 zakładów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności