Automatyczny system obsługi skrętów od Case IH

Case IH rozszerzył ofertę systemów rolnictwa precyzyjnego AFS. Next Swath to automatyczna technologia obsługi skrętów.

Jest ona dostępna od ręki dla terminali XCN 2050 i systemów automatycznego prowadzenia. Po dojechaniu do końca pokosu, NextSwath automatycznie oblicza i określa optymalny możliwy tor jazdy po następnym pokosie. Instaluje się ją w łatwy sposób za pomocą specjalnej aplikacji.
Marka Case IH wprowadziła nowość do serii terminali i systemów automatycznego prowadzenia dla rolnictwa precyzyjnego. NextSwath to całkowicie automatyczny system obsługi skrętów i zawracania, który zwiększa wydajność i precyzję w zastosowaniach uprawowych. Po dojechaniu do końca pokosu, NextSwath automatycznie oblicza i określa optymalny, potencjalny tor zawracania ciągnika po pokosie, a następnie również całkowicie automatycznie przechodzi do wyboru następnego najlepszego pokosu.

W praktyce, ten automatyczny proces zawracania w czasie pracy z narzędziami holowanymi, szczególnie o bardzo dużej szerokości roboczej, zapobiega zbyt wąskim przejazdom po pokosie lub przeciwnie – nadmiernemu najeżdżaniu na następny tor podczas skrętów na uwrociu.
Dzięki optymalnemu szacowaniu toru jazdy podczas skrętu na uwrociu – NextSwath zwykle wybiera najkrótszą drogę do następnego pokosu. System ten można również zastosować do upraw rzędowych lub rozpylania herbicydów.

Nowa technologia obsługi skrętów na uwrociach NextSwath jest dostępna od ręki dla terminali XCN-2050TM i FM-1000 Plus z systemem AutopilotTM.

Renata Struzik, źródło: Case IH