Atrakcyjne grunty Agencji w SSE

W swojej ofercie Agencja Nieruchomości Rolnych posiada także niezwykle atrakcyjne grunty nierolne – inwestycyjne, rekreacyjne, budowlane czy zabytkowe. Często też położone są w miejscach szczególnie poszukiwanych przez inwestorów, a mianowicie w specjalnych strefach ekonomicznych.

ANR posiada w zasobie kilkadziesiąt tys. ha gruntów przeznaczonych na różnorodne cele inwestycyjne. Wśród nich znajdują się nieruchomości wielkopowierzchniowe, dobrze skomunikowane i uzbrojone, na których mogą powstawać inwestycje typu greenfield”, parki technologiczne, centra handlowe i logistyczne. Z tego potencjału inwestycyjnego skorzystało już wiele, krajowych i międzynarodowych koncernów, a ich lista z roku na rok jest dłuższa. W ostatnich latach dołączyły do niej takie firmy jak m.in. McDonald’s, Jerónimo Martins oraz Drutex.
Działki inwestycyjne oferowane przez ANR położone są w bezpośrednim sąsiedztwie lub w bliskiej odległości od strategicznych węzłów komunikacyjnych i transportowych, czyli tzw. hubów, a także w pobliżu istniejących lub budowanych autostrad i lotnisk. Wiele gruntów inwestycyjnych ANR wchodzi w skład specjalnych stref ekonomicznych (SSE). Wśród korzyści wynikających z działalności w SSE można wymienić m.in. zwolnienia z podatków PIT lub CIT, możliwość zakupu lub wynajmu już istniejących w SSE nieruchomości, możliwość realizacji projektów w systemie BTS (built to suit) i ich późniejszego leasingu, zwolnienia od podatku od nieruchomości, granty inwestycyjne, wsparcie z Unii Europejskiej, wsparcie administracyjne i tzw. “opiekę poinwestycyjną”.
W specjalnych strefach ekonomicznych Agencja Nieruchomości Rolnych posiada prawie 1725 ha wolnych gruntów inwestycyjnych, które są dobrze skomunikowane i uzbrojone. Przykładowo w województwie kujawsko-pomorskim w Ostaszewie (gm. Łysomice) w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej dostępne są dwie działki o łącznej powierzchni ponad 4 ha. Na Pomorzu w gminie Słupsk w SSE dostępnych jest 107,25 ha i prawie 19 ha w mieście Tczew. Na Ziemi Lubuskiej natomiast ANR oferuje 36,6 ha gruntów inwestycyjnych w Kostrzyńskiej SSE. Kolejnych prawie 57 ha gruntów inwestycyjnych w specjalnych strefach ekonomicznych dostępnych jest na Warmii i Mazurach. Rzeszowski Oddział Terenowy ANR oferuje ponad 55,8 ha, a szczeciński OT ANR prawie 52,2 ha w strefach ekonomicznych. Wiele gruntów inwestycyjnych na terenach objętych przywilejami ekonomicznymi znajduje się w Opolskiem oraz w okolicach Koszalina – jest to odpowiednio 282 ha i 229 ha. Rekordowa powierzchnia, niemal 844 ha, położona w specjalnych strefach ekonomicznych zlokalizowana jest na terenie Dolnego Śląska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności