Atlas przejmuje Izolmat

Atlas, lider na polskim rynku materiałów chemii budowlanej, uzyskał zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na przejęcie kontroli nad przedsiębiorstwem Izolmat – zajmującym się produkcją pokryć dachowych.

Zgłoszona transakcja dotyczy przejęcia przez Atlas kontroli nad spółką Izolmat, poprzez nabycie większości jej udziałów. Planowane połączenie ma na celu rozszerzenie oferty grupy Atlas w zakresie produktów hydroizolacyjnych o papy wytwarzane przez Izolmat. Obecnie koncern Atlas, za pośrednictwem spółki Izohan działa na rynku płynnych hydroizolacji bitumicznych.
– Analiza skutków koncentracji nie wykazała zagrożeń płynących z przejęcia przez Atlas kontroli nad spółką Izolmat. Prezes Urzędu uznała, że planowane połączenie spełnia przesłanki określone w ustawie i nie przyczyni się do istotnego ograniczenia konkurencji, w szczególności przez powstanie lub umocnienie pozycji dominującej na rynku – informuje Małgorzata Cieloch, Rzecznik prasowy UOKiK.
Dlaczego Atlas, chcąc przejąć zakłady Izolmatu musiał pytać o zgodę UOKiK? Zgodnie z przepisami jest to wymagane, jeżeli w transakcji przejmowania akcji drugiego przedsiębiorstwa biorą udział firmy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce. W ten sposób rynek chroniony jest przed praktykami monopolistycznymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności