ASF żniwuje na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i na Dolnym Śląsku

Skutecznie sen z powiek spędza hodowcom trzody chlewnej w Polsce afrykański pomór świń. Jak grzyby po deszczu wyrastają kolejne ogniska i to w różnych stronach naszego kraju tej groźnej dla świń choroby. Jej stwierdzenie oznacza dla producenta tuczników  tylko jedno – likwidację całej hodowli i niepewne jutro. W tym roku wyznaczono w Polsce już 74 ogniska ASF.

W minionym tygodniu kolejne przypadki zachorowań świń miały miejsce  na terenie województw: lubelskiego, podkarpackiego i dolnośląskiego

72 ognisko w 2020 r. stwierdzono na podstawie wyników badań laboratoryjnych z dnia 26 sierpnia br. w gospodarstwie, w którym utrzymywano 31 świń, położonym w miejscowości Majdan Nowy, gmina Księżpol, powiat biłgorajski, województwo lubelskie.

73 ognisko w 2020 r. stwierdzono na podstawie wyników badań laboratoryjnych z dnia 27 sierpnia br. w gospodarstwie, w którym utrzymywano 16 świń, położonym w miejscowości Wierzchowice, gmina Gaworzyce, powiat polkowicki, województwo dolnośląskie.

74 ognisko w 2020 r. stwierdzono na podstawie wyników badań laboratoryjnych z dnia 27 sierpnia br. w gospodarstwie, w którym utrzymywano 20 świń, położonym w miejscowości Łazy, gmina Radymno, powiat jarosławski, województwo podkarpackie.

Zgodnie z obowiązującymi procedurami związanymi z likwidacją choroby Inspekcja Weterynaryjna wszystkie świnie znajdujące się zarażonych zagrodach przeznaczyła do utylizacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności