fbpx

ASF w łódzkim: Rolnicy czekają na wypłatę odszkodowań i skup interwencyjny

Na terenie województwa łódzkiego wystąpiły 3 ogniska wirusa ASF w gospodarstwach rolnych (2 ogniska na terenie powiatu wieruszowskiego oraz 1 ognisko na terenie powiatu łódzkiego-wschodniego).

Zgodnie z przepisami weterynaryjnymi zostały utworzone strefy: obszar zagrożenia oznaczony kolorem czerwonym oraz obszar zapowietrzony – kolor niebieski.

Samasz loteria - baner

Jak podaje Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego, rolnicy są zaniepokojeni w jakim terminie otrzymają odszkodowanie za utylizowane zwierzęta ze strefy zagrożenia.

Ponadto postulują o wprowadzenie skupu interwencyjnego ze strefy niebieskiej, gdyż drastycznie spadają ceny żywca i brak jest zainteresowania kupnem tego mięsa ze strony zakładów mięsnych.

Dekalb Bayer - baner
Baner Agrosimex Alaska
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

4 KOMENTARZE

  1. Ludzie sami jesteście sobie winni. Rolnik ile mu dają tyle bierze kredytu, nie licząc się z tym co będzie za rok kilka lat. Bierzecie kredyty na wszystko maszyny remonty bruk,dachy co tylko dają. A kto powiedział że świnia będzie opłacalny biznes. Ja mam kredyt na dom i wziąłem go rozsądnie licząc się z tym że mogę na przykład przestać pracować zachorować itp.A teraz państwo winne i UE. U mnie w sklepie już brakuje linek.

    • dokładnie. u nas w grabicy co drugi kredytów ponad miarę i głowa wysoko-ala biznesmeni ktorym słoma z butów wystaje.a teraz płaczą bo ASF..jakim trzeba być idiotą żeby brac kredyt widząc że ASF to tylko kwestia czasu?

  2. Polska wieś sprzedała unia i jej dyrektywa.juz więcej jak pewne że to celowo.po co takie przepisy gdy mięso z asf nie jest szkodliwe dla ludzi

  3. Zniszczą wszystko jeńców brać nie będą. Pogratulować że za jakiś czas nie będzie produkcji polskiej już w ogóle. W Grabicy już się podobno wieszają, macie ludzka śmierć na rękach wy wszyscy odpowiedzialni za nieudolna walkę z tym i za niszczenie hodowców już od lat

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.