ASF: anulowanie badania krwi przed przemieszczeniem ze stref objętych restrykcjami?

– Główny Lekarz Weterynarii informuje, że we współpracy z przedstawicielami związków branżowych Polpig oraz Polsus, zostały opracowane zasady bioasekuracji dla gospodarstw utrzymujących świnie, celem uzyskania odstępstwa od obowiązku wykonywania badań laboratoryjnych próbek krwi w kierunku ASF, pobranych od świń na 7 dni przed przemieszczeniem zwierząt z obszaru objętego ograniczeniami i obszaru zagrożenia – informuje na swojej stronie Główny Inspektorat weterynarii.

Dokument zawierający wytyczne biologicznego zabezpieczenia fermy których wdrożenie zwalnia z takiego obowiązku znajduje się na stronie wetgiw.gov.pl. Poza dotychczasowymi zasadami bioasekuracji zawiera on dodatkowe wytyczne do dobrowolnego wdrożenia.

Inspektorat informuje również, że spełnienie warunków zawartych w dokumencie powinno pozwolić na przyznanie odstępstwa od konieczności badań krwi przed przemieszczeniem przez cały rok.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności