ArystaLifescience zdobywa nowe rynki

ArystaLifescience to największa na świecie prywatna firma fitofarmaceutyczna obecna już w ponad 120 krajach na różnych kontynentach. Działa w krajach Europy, Afryki, Ameryki Południowej i Azji. Mimo pozyskania tak rozległych rynków, podejmuje ekspansywne działania zwiększające nie tylko zasięg terytorialny, ale też ilość oferowanych produktów i zwiększenie ich udziału w rynku.

W 2011 roku firma uzyskała 80% udziałów w FES, jednej z największych w Rosji firm dystrybuujących środki ochrony roślin, osiągając tym samym siedmioprocentowy udział w całym rynku rosyjskim. W ostatnich tygodniach ArystaLifescience powiązała się kapitałowo z Plant Impact Plc podpisując umowę na subskrypcję udziałów. Firma Plant Impact Plc to brytyjski lider na rynku rolnym, posiadający wiele innowacyjnych technologii w dziedzinie środków wspomagających uprawę roślin. Dzięki tej transakcji Arysta uzyskała udział w dwóch umowach handlowych. Pierwsza z nich dotyczy wykorzystania technologii PiNT, stanowiącej własność Plant Impact, na rynku Stanów Zjednoczonych, w tym zastosowanie jej na profesjonalnych polach golfowych. Druga umowa dotyczy wykorzystywania kolejnej technologii – InCa na brazylijskim rynku ogrodniczym. Obie firmy zamierzają kontynuować badanie możliwości zastosowania tych technologii na wielu rynkach wschodzących – Afryki, Azji i Ameryki Łacińskiej.
Taki sukces i ekspansja ArystaLifescience, która od powstania stała się jedną z najszybciej rozwijających się firm branżowych, był możliwy dzięki nastawieniu na rozwój zapewniający najbardziej zaawansowane technologicznie produkty oraz lojalnej współpracy z niezawodnymi producentami substancji aktywnych o najwyższej jakości.
W Polsce ArystaLifescience jest obecna na rynku od 1970 roku, wcześniej znana była pod nazwą Arysta Agro Polska, NM Agro Poland i Nichimen. Na naszym rynku rozpoznawalna jest przede wszystkim jako dystrybutor biostymulatora Asahi, graminicydu Targa Super, fungicydów Captan i Gwarant oraz nowoczesnego insektycydu Apacz, a także szerokiej grupy aktywatorów. W sumie ArystaLifescience Polska ma w swojej ofercie ponad 25 środków ochrony roślin i nawozów. We współpracy z klientami kieruje się hasłem Harmonia w Rozwoju”, co oznacza zrównoważony rozwój, dostarczenie nowych, solidnych i godnych zaufania rozwiązań w dziedzinie ochrony roślin oraz owocną współpracę z klientami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności