Arysta LifeScience z nowym właścicielem

UPL finalizuje przejęcie Arysta LifeScience

Zakończyło się przejęcie Arysty LifeScience. Kosztowało 3,5 miliarda dolarów.

Platform Specialty Products Corporation – globalny koncern chemiczny ogłosił, że wcześniej rozpoczęty proces przejęcie firmy Arysta LifeScience został zakończony. Jest to już trzecia firma z sektora środków ochrony roślin, którą platforma w ostatnim czasie przejęła. Pierwszy był Agriphar na początku października 2014 roku, zaraz potem Chemtura AgroSolutions w listopadzie, a w lutym nadeszła pora na Arystę. Dzięki tym operacjom, platforma stała się firmą, która obecna jest w ponad 100 krajach. Na jej czele stanął wcześniejszy prezes Arysty, Wayne Hewett. Będzie on nadzorował bieżącą działalność firmy.
– Platforma powstała w celu zgromadzenia konkretnych, najlepszych firm z branży chemii specjalistycznej. Dzięki pomyślnemu przejęciu Arysty, który jest największą jak do tej pory firmą wykupioną przez platformę, zapewnia nam bardziej zróżnicowaną ofertę rozszerzenie geograficzne naszej działalności oraz większy potencjał zysków. Dzięki tej fuzji zyskaliśmy również wykwalifikowanych pracowników – podsumował Daniel H. Leever, dyrektor platformy.

Platforma przejmując wszystkie trzy firmy zdecydowanie wzmocniła swoją pozycję w sektorze. Na rynku będzie ona występować pod nazwą Arysta LifeScience i kontynuować działalność na rynku ŚOR. Jak podkreśla przewodniczący platformy, Wayne Hewett, dzięki dotychczasowym osiągnięciom wykupionych firm, platforma ma jeszcze większe szanse rozwoju działalności.

Renata Struzik, źródło: www.news.agropages.com