ARR przypomina producentom wina

Agencja Rynku Rolnego przypomina producentom wyrabiającym wino z winogron pozyskanych z upraw położonych na terenie Polski, którzy zostali wpisani po raz pierwszy do ewidencji ARR na rok gospodarczy 2016/2017, o złożeniu do 31 sierpnia 2016 roku deklaracji o szacowanej ilości wina, jaka będzie wyrobiona w danym roku gospodarczym.

Natomiast producenci, którzy są już ewidencji ( zgłoszeni zostali zarówno w latach poprzednich jak i w tym roku) proszeni o złożenie deklaracji o szacowanej ilości wina, jaka będzie wyrobiona w danym roku gospodarczym, ilości win wprowadzonych do obrotu w poprzednim roku gospodarczym i zapasach win i moszczów winogronowych na dzień 31 lipca 2016 r. Ponadto w deklaracji powinni oni poinformować o ilości usuniętych w poprzednim roku gospodarczym produktów ubocznych powstałych przy wyrobie wina lub moszczu winogronowego w przypadku powstania obowiązku wycofania tych produktów, czyli kiedy produkcja wina lub moszczu gronowego przekracza 25 hl rocznie.

Deklaracje o zapasach win lub moszczów winogronowych można wysłać pocztą albo złożyć osobiście w Centrali Agencji Rynku Rolnego w Warszawie przy Karolkowej 30. Niezbędne formularze znajdują się na stronie internetowej ARR – informuje Biuro Prasowe ARR.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności